Kopalnia Basu with J:Kenzo

Kopalnia Basu with J:Kenzo

  • 17 marca 2012

Data:
17 Marzec 2012
start 22:00
Cena: 12/15 pln pln
Facebook Event

Miejsce:
Inqubator
Katowice
ul. Dworcowa 2
Poland

Zagrają:
Dub Lovin Criminals, J:Kenzo, Razor Radish

J:kenzo

Jak dobrze wiecie, post nie jest naszą domeną. Postanowiliśmy więc ogarnąć wyjątkową Kopalnię Basu. Zależy nam na podnoszeniu poprzeczki i prezentowaniu coraz ciekawszych wykonawców. Zorganizowaliśmy więc kolejny, naprawdę gruby import. 17 marca to data, którą warto zarezerwować w imprezowym rozkładzie jazdy. Specjalnie dla Was, na pierwszym i jedynym w Polsce występie, zagra J:KENZO, którego utwory przywracają wiarę w istnienie dobrego dubstepu fanom elektroniki na całym świecie.

W jego setach usłyszycie to, co najlepsze w muzyce klubowej: głęboki bas, atmosferyczne elementy, dźwieki klasycznych analogowych syntezerów oraz szeroki przekrój rytmów i gatunków. Produkcje J:Kenzo wydawane są w labelach należących do czołowych postaci sceny (m.in Caspa, Youngsta, Roska). Jest rezydentem londyńskiego klubu Fabric oraz legendarnego cyklu eventów FWD. Sety Kenzo, złożone w dużej mierze z niepublikowanych utworów, regularnie można usłyszeć m.in. w BBC 1Xtra, RinseFM i Get Darker.

Tak jak na poprzednich kopalniach, łupiemy na dwóch salach. Na dużej królował będzie tłusty bas i dubstep, na drugiej pociągniemy klimaty future i przestrzennego dubtechno, a wspomoże nas w tym Razor Radish z ekipy 3unltd.
Mamy nadzieje, że zgromadzicie się tłumnie pod soundsystemem i pokażecie Jay’owi na co stać najlepszą pod słońcem śląską publikę. Obiecujemy, że dzięki grubym tjunom i dabplejtom poczujecie powiew wiosny!

J:Kenzo

J:Kenzo jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych graczy sceny dubstep w Europie. Dubowe brzmienie oraz echa jungle i techno odbijają się w jego produkcjach stworzonych do testowania najmocniejszych soundsystemów i kruszenia najtwardszych parkietów.

Jego debiutancki czarny krążek “Tekno Bass” został wydany w 2007 roku. Od tamtej jego utwory pojawiały się nakładem wielu pionierskich dla sceny dubstep labeli: Tempa, Dub Police, Argon, 2nd Drop i jego własnej wytwórni Soul Shakerz. Kompozycje Kenzo docienił m.in DJ Youngsta, weteran i jeden z głównych promotorów dubstepu. Dzięki niemu kawałek “Roteks” oczekiwany był przez fanów gatunku z całego świata z wielką niecierpliwością. Wydanie go nakładem Tempa Records, razem z utworem „Protected” na flipsajdzie, spowodowało lawiny komentarzy na forach internetowych i w serwisach społecznościowych.
Jay zdobył uznanie czołówki wpływowych selektorów, m.in: Hatcha, N-Type, Distance i Emalkay, jak również postaci spoza kręgu dubstep, jak na przykład legendy techno, Laurenta Garniera. Nie spoczął jednak na laurach i w grudniu ubiegłego roku wydał utwór „Ruffhouse”, który okazał się absolutnym hitem, zarówno na parkietach, jak i w największych rozgłośniach radiowych. Cały nakład ostatniego styczniowego wydawnictwa dla wytwórni Artikal rozeszedł się w niespełna pół miesiąca, co w obecnych warunkach na rynku muzycznym jest niemałym osiągnięciem.

W 2011 r. J: Kenzo został zaproszony do współpracy przez BBC 1Xtra, gdzie w swoich setach prezentuje ekskluzywne dubplate’y. Był również trzykrotnie nominowany do nagrody Dubstepforum Awards 2012 w kategorii “Najlepszy Producent”, a jego dwa kawałki m.in. w kategorii “Najlepszy utwór”. Zaangażowanie i profesjonalizm Kenzo, zarówno w studio, jak i podczas występów powodują, iż liczba jego fanów oraz występów wzrasta w zastraszającym tempie. Grał już w niemal całej Europie i Stanach. Zjednoczonych, w Polsce pojawi się po raz pierwszy.