Podwójne 2.Urodziny Music Of The Future: MOUNT KIMBIE LIVE + DARK SKY dj set

Podwójne 2.Urodziny Music Of The Future: MOUNT KIMBIE LIVE + DARK SKY dj set

Data:
20 lipiec 2013
start 22:00
Cena: od 30 pln
Facebook Event

Miejsce:
Niedorzeczni 500od1500
Warszawa
Wioślarska 12
Poland

Zagrają:
BLCKSHP, Dark Sky, Deam, JNKP, Lights Dim, Marcin Krupa, Mount Kimbie, Mustnotsleep, PTR1

MOTF 2Uro

Cykl Music Of The Future obchodzi w wakacje już 2.Urodziny. Rok temu MOTF świętował z trzema DJskimi headlinerami: Dark Sky, Dauwdem i Juk Jukiem. W tym roku sprawa ma się nieco inaczej, choć jednak też podobnie. Drugie urodziny MOTF to aż dwie imprezy w dwóch miejscach! Koncert MOUNT KIMBIE w ramach trasy promującej ich najnowszy album “Cold Spring Fault Less Youth” odbędzie się w 1500m2 w 1 części nocy a później całość przeniesie się 500 metrów dalej nad Wisłę do Niedorzecznych. A tam zagrają znów Dark Sky, gdyż poprzednie urodziny zakończyły się wzajemną obietnicą artystów, promotorów i publiki, że musimy to powtórzyć.

MOUNT KIMBIE LIVE, support: Ptr1 & Lights Dim Live, Deam Live

1500m2 do wynajęcia

Gdy w 2009 do sprzedaży trafiła pierwsza EP Mount Kimbie – „Maybes” fani nowej elektroniki oszaleli z zachwytu. Mount Kimbie stali się automatycznie twarzami muzyki, która chętnie była szufladkowana jako „post-dubstep”. Ta przedziwna nazwa przylgnęła do duetu, ale Dominic Marker i Kai Campos nie przejmując się medialną łatką tworzyli dalej muzykę piękną i gatunkowo niejednoznaczną. Ich pierwszy album „Crooks & Lovers” potwierdził, że jest to jeden z najważniejszych zespołów na scenie elektroniki. Dość powiedzieć, że nie tylko stricte elektroniczne media zachwycały się twórczością duetu, ale do grona fanów dołączyły też NME (uznali „Crooks & Lovers” za jeden z 70 najlepszych albumów tamtego roku), Pitchfork przyznał mu ocenę 8.0, a Vice bez zastanowienia dał im maksymalną ocenę 10. Ale to nie wszystko, ich pierwszy europejski tour pokazał, że są również jednym najlepszych liveactowych zespołów na świecie. Ich występy ciężko nawet nazwać live actem, gdyż oprócz tony sprzętu, samplerów i drum padów, panowie grają na żywych instrumentach nie stroniąc od basu i gitar. Ich druga płyta wydana w maju przez Warp Records spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem mediów i fanów. Chłopaki odeszli od stricte elektronicznego tworzenia swoich tracków i otworzyli sie na swoje fascynacje muzyką gitarową. W post-dubstepie pojawił się post-rock, a w ich post-hip-hopowych produkcjach pojawił się klasyczny brytyjski rock. Ich live również ewoluował. Na scenie dołączył do nich perkusista, a przed sceną oświetleniowiec, który odpowiada za niepowtarzalny klimat gry świateł. Nie byłyby to dobre urodziny MOTF bez doskonałych supportów. Przed Mount Kimbie ze swoimi świeżymi liveactami wystąpią Ptr1 w kooperacji z Lights Dim oraz Deam jak zwykle z premierowym materiałem.

DARK SKY, support: BLCKSHP, Marcin Krupa, JNKP, Mustnotsleep

Niedorzeczni 500od1500

Od ostatniego występu Dark Sky w Warszawie minęło 365 dni. Dokładnie 20.07.2012 w Warszawie podczas pierwszych urodzin Music of the Future właśnie ta trójka zagrała szalonego b2b do białego rana. Następnego dnia organizatorzy MOTF przekopywali się przez tony komentarzy o tym, jak wyjątkowy, bengerowy i fantastyczny był ich set. Dark Sky to trio brytyjskich djów i producentów, którzy od 2009 roku połączeni miłością do tej samej muzyki zdecydowali się na stworzenie formacji tworzącej tracki czerpiące z przekroju wielu gatunków. House, jungle, disco czy nawet dubstep łączą się w ich nagraniach w spójną całość. Ich debiut przypadł na kilka miesięcy po sformowaniu składu i został wydany przez Black Acre. Nagranie spotkało się z tak dobrym przyjęciem, że Dark Sky zostali zaproszeni do przygotowania remixów między innymi dla the xx czy Kelis. Dwa lata temu label należący do Modeselektora wydał ich czwartą już EPkę zatytułowaną Radius EP. W 2012 roku nie pozwolili o sobie zapomnieć wracając do pierwotnej wytwórni gdzie wydali Black Rainbows EP, na której znalazł się wielbiony w środowisku “Totem”. Dzięki swojemu rozległemu gustowi trójka otrzymała autorską audycję w NTS Radio. Od czasu ich pierwszego występu w Polsce wydali trzy nowe EPki, wśród nich znalazła się kooperacja z Breachem z jednym z najlepszych (według nas) tracków tego roku „Click”. Bez dwóch zdań, jeśli mieliśmy kogoś powtórzyć na naszych imprezach to powinni to być właśnie Dark Sky. A obok nich na scenie Jnkp, Marcin Krupa i BLCKSHP, czyli autorzy kawałków z niedawno wydanej kompilacji MOTF vol.1 a także organizatorzy cyklu kolektyw Mustnotsleep. Za artystyczne wizualizacje będzie odpowiadał VJ Igornia, który jest również autorem oprawy graficznej cyklu.