MUSIC OF THE FUTURE & CITYDOPING presents: JAM CITY (UK)

MUSIC OF THE FUTURE & CITYDOPING presents: JAM CITY (UK)

  • 9 czerwca 2012

Data:
9 czerwiec 2012
start 21:00
Cena: 10/15 pln pln
Facebook Event

Miejsce:
Cud nad Wisłą
Warszawa
Wybrzeże Kościuszkowskie
Poland

Zagrają:
Fidser, Jam City, Mustnotsleep, The Phantom

MUSIC OF THE FUTURE & CITYDOPING presents: JAM CITY (UK)

W czerwcu mija rok z cyklem imprez Music Of The Future. Wprawdzie organizatorzy zaplanowali huczne urodziny dopiero na lipiec, ale impreza czerwcowa też jest z kilku względów wyjątkowa. Po pierwsze MOTF wraca tam, gdzie powstał, czyli do Cudu nad Wisłą. Wakacyjne imprezy odbędą się w plenerach, przede wszystkim klubem partnerskim będzie właśnie Cud a współorganizację zadeklarowała grupa Citydoping. Dodatkowo oprócz występu głównej gwiazdy, którą jest Jam City – świeżo po wydaniu nowej płyty, oczywiście w Night Slugs, atrakcje są jeszcze dwie. Jedną z nich jest release EP krakowskiego producenta Fidsera, który wypuści swój premierowy materiał na początku czerwca pod egidą wytwórni Concrete Cut. Ostatnim urozmaiceniem imprezy będzie połączenie z after party konkursu Street Talent 2012 zorganizowanego przez Asphalt Bikes i Magazyn Aktivist; w Cudzie podczas imprezy zostaną zaprezentowane zwycięskie prace konkursowe.

JAM CITY

Music Of The Future to seria imprez, która konsekwentnie od niemal roku sprowadza do Polski producenckie i djskie gwiazdy zagraniczne. Każdego miesiąca w ramach cyklu zaprezentowali się najciekawsi twórcy elektronicznej alternatywy z różnych stron świata, byli to: Kowton, Bok Bok, L-Vis 1990, George FitzGerald, Nguzunguzu, Dubbel Dutch, Lil Silva, Cosmin TRG, Lando Kal, Kingdom, Addison Groove, Mosca, Ikonika oraz Om Unit i duet Karenn, czyli Blawan i Pariah. W planach kontunuacja cyklu i sprowadzanie na polskie sceny kolejnych światowych artystow elektroniki.

Na imprezę czerwcową, która odbędzie się w dzień po Meczu Otwarcia Euro 2012 zaproszono kolejnego artystę spod znaku Night Slugs, będzie to Jam City. Artysta ten odkrył grime w 2003 roku i ten moment zmienił całkowicie jego widzenie muzyki. Brzmienia, które dla niego były całkiem obce i eksperymantelne a jednocześnie wyzwalały energię na klubowych parkietach spowodowały chęć stworzenia czegoś samemu. Mimo tego za produkcję wziął się kilka lat później po tym jak odkrył Chicago Trax Records. Jak sam mówi „Moim jedynym marzeniem było zamieszkać w okładce Chicago House na, której widać zachodzące słońce nad Chicago”. 28 maja światło dzienne ujrzało kolejne wydawnictwo Jam City – „Classical Curves”, oczywiście w Night Slugs, czyli jednej z ulubionych wytwórni organizatorów Music Of The Future.

Supporty jak zawsze najwyższej próby. Do lineupu dołączono release płyty Fidsera: 11 czerwca nakładem warszawskiej wytwórni Concrete Cut, ukaże się debiut krakowskiego producenta Fidsera pt. “Check This Out”. EPka jest mocno zainspirowana takimi gatunkami jak techno, juke, rave, garage i glitch-hop. Na wydawnictwie znalazły się także 3 znakomite remixy: Space, Ladies (Senseless/Wicked Bass), Hatti Vatti (Mindset/New Moon/On The Edge) i Artfruit (Meanbucket/Concrete Cut).

A obok niego na scenie również The Phantom, czyli najgorętszy “towar eksportowy” polskiej nowej elektroniki, któremu zdecydowanie najbliżej ze wszystkich polskich młodych producentów, do najnowszych brytyjskich brzmień basowej elektroniki. Zagrają oczywiście tez Mustnotsleep – kolektyw pomysłodawców cyklu.

W sobote 9 czerwca w warszawskim concept store Asphalt Bikes przy ul.Leszczyńskiej 12, odbędzie się finał konkursu STREET TALENT 2012 organizowany przez Asphalt Bikes i magazyn Aktivist. Przez cały dzień autor zwycięskiej pracy odtworzy projekt inspirowany „ostrym kołem”, na ścianie sklepu. Tło muzyczne zapewni Ment XXL , a organizatorzy zapowiadają przygotowanie niespodzianek dla gości, którzy odwiedzą tego dnia Asphalt Bikes. Popołudniu zostaną przyznane nagrody przygotowane przez Organizatorów i Sponsorów. Wieczorem natomiast, wraz z Music Of The Future zapraszają do Cudu nad Wisłą gdzie będzie można obejrzeć pozostałe prace konkursowe i do rana bawić się przy elektronice najwyższej próby.