MY HEAD IS DUBBY

MY HEAD IS DUBBY

  • 16 marca 2013

Data:
16 marzec 2013
start 22:00
Cena: 40 PLN pln
Facebook Event

Miejsce:
Browar Mieszczański
Wrocław
ul. Hubska 44-48
Poland

Zagrają:
Asblaze, Biome, en2ak, ESC, Gordon Gieseking, Ill1, Jubei, Killawatt, KRTS, Kryptic Minds, MC Toast, Nativizm, P500, Reza, Youngsta, Zap Loopy Monster


My Head Is Dubby

Coraz mniej tego całego dubstepu wokół. Media obwieściły jego przedwczesną śmierć, w klubach lecą trapy i nawet Skrillex przestaje powoli wwiercać się w łeb. Wreszcie można odetchnąć. Umarł król, niech żyje król! Czas rozstawić soundsystem, umościć gramofony na poduchach i podpiąć kable. Nie trzeba się już martwić o to, że jakaś hiena wlezie ci z buciorami do podziemia żądając kolejnych dropów.

Staroegipski władca podziemi, Ozyrys – kiedy sądził umarłych – z łatwością oddzielał kłamców i wiarołomców od tych, którzy kierowali się w życiu prawdą. Pobrzmiewające w nazwie brytyjskiego labela Osiris Music UK imię pana zaświatów patronuje wydawnictwom oficyny nie bez kozery. Gusta zarządzającego firmą duetu Kryptic Minds polaryzują opinię i szybko oddzielają sezonowych fanów od prawdziwych głów dla których dub to głębia, a step to ruch pozwalający wprowadzić umysł w stan medytacji.

Pod czujnym okiem Ozyrysa na głównej scenie Browaru Mieszczańskiego wystąpią 16 marca – nasz dobry znajomy – Youngsta, wyżej wymienieni Kriptic Minds, a także Biome, Killawatt i – przy pomocy mikrofonu potrafiący przenieść wprost na brytyjskie, „pirackie” blokowiska – MC Toast. Wsparcie zapewni im natomiast zwycięzca konkursu Zap Loopy Monsta. W tym samym czasie powietrze w sali d’n’b szatkować kaskadami bębnów będą metalogłowy Jubei, Reza, Ill1, asblaze i ESC, a na powierzchnię wynurzyć się choć na chwilę będą pomagali goście future bassowej sceny – reprezentujący Project Mooncircle – KRTS i Gordon Gieseking, en2ak, Nativizm i P500.

Bo jeśli dubstep nie żyje, to musimy go szukać w zaświatach. W mroku postindustrialnych ścian i gęstym od basu powietrzu zawsze czuł się najlepiej. W podziemiu się narodził i w podziemiu pozostanie.