OM UNIT / en2ak @ 55

OM UNIT / en2ak @ 55

  • 28 kwietnia 2012

Data:
28 kwiecień 2012
start 22:00
Cena: 15/20 pln pln
Facebook Event

Miejsce:


Zagrają:
Artfruit, Buszkers, en2ak, Groh, Kacper P, Om Unit

OM UNIT

Kwietniowa odslona cyklu Music Of The Future jest efektem połączenia sił promotorskich ekipy MOTF z U Know Me Records. Oba składy od dłuższego czasu działają na polu promocji ambitnej elektroniki, dlatego to spotkanie nie jest przypadkowe. Po sukcesie marcowej imprezy z Moscą w nowym klubie 55, również kwietniowa edycja odbędzie się właśnie na Żurawiej. Wspólnym bookingowym pomysłem na tę imprezę jest Brytyjczyk – Om Unit.

W dzisiejszych czasach ciężko jest wybić się ponad przeciętność. Jednak Om Unit był stanie to zrobić, dzięki jednemu z najbardziej głebokich, szlachetnych brzmień, jakie prezentuje w swoich utworach. Jeśli szukać określenia dla jego twórczości to jedyne co mogłoby pasować to po prostu „elektroniczne bity”. Nazwy gatunków i podgatunków ciąglę się mieszają i zmieniają, a Om Unit, dla którego mnogość fascynacji jest główną zasadą jego kawałków, po prostu chce tworzyć muzykę elektroniczną. Przed zaistnieniem jak pod tym pseudonimem, Jim Coles (wcześniej występujący jako 2tall) był jednym z najlepszych turntablistów w Wielkiej Brytanii, o czym świadczy fakt współpracy z takimi artystami jak Dudley Perkins czy Georgia Anne Muldrow. W ostatnich latach skierował się jednak ku bardziej klubowym brzmieniom. Nagrał serię juke’owych remixów klasyków muzyki Jungle pod aliasem Philip D Kick oraz założył własną wytwórnię „Cosmic Records Bridge” w której wydaje między innymi Kromestara. W zeszłym roku Coles był uczestnikiem RBMA. Występ w Warszawie będzie jego drugim występem w tym roku w Polsce.

Gwiazdę supportować będą, poza Buszkersem i Grohem z U Know Me i Kacprem P z Mustnotsleep, również Artfruit (Shoju / Concrete Cut) oraz En2ak, który zaprezentuje live swój nowy materiał z nadchodzącego albumu „Minerva, Mayhem and Margaritas” na U Know Me Records (UKM 013).