PHAT™ FRIDAY @ KAIJU [ Osiris Music / Lion Charge / Ruffcut ] (UK)

PHAT™ FRIDAY @ KAIJU [ Osiris Music / Lion Charge / Ruffcut ] (UK)

Data:
31 Styczeń 2014
start 22:00
Cena: 20/25 pln
Facebook Event

Miejsce:
Kawiarnia Naukowa
Kraków
ul. Dajwór 16
Poland

Zagrają:
Dub Therapist, Fifti fifti, Jah BAss, Kaiju, Optik

Po rocznej przerwie w zagranicznych importach nasz dubstepowy cykl wraca z mocnym uderzeniem

Impreza ta jest re-inauguracją “serialu” pt. PHAT co oznacza , że będziemy mniej lub bardziej regularnie serwować Wam wartych uwagi, zagranicznych gości z deepowo-dubstepowego podwórka.

Tak więc, nie przedłużajmy więcej. Panie i Panowie przed Wami:

KAIJU [ Osirs Music / Lioncharge / Ruffcut ] (UK)

(Jap. kaijū 怪獣 – “dziwna istota”: termin określający popularny typ bohatera japońskiego kina tokukatsu: przybyłego z głębin morskich, monstrualnego, siejącego chaos i zniszczenie potwora.)

W świecie muzyki basowej Kaiju to producencki duet z Wielkiej Brytanii, który w 2012 r. z impetem wkroczył na scenę 140 BPM, wydając szereg EP dla Osiris Music: kultowej już wytwórni założonej przez Kryptic Minds , której fanom głębokiego dubstepu przedstawiać nie trzeba.

Wydawnictwa dla Osiris (w ekspresowym tempie wyprzedane do ostatniej kopii), a także 12” dla Lion Charge i ostatnia 10” dla Ruffcut, dzięki, oryginalnemu, dopracowanemu do perfekcji, inkrustowanemu niskimi częstotliwościami brzmieniu oraz efektownej współpracy z MC Flowdanem i MC Toastem , a także soundsystemowemu potencjałowi, utorowały Kaiju drogę do zwycięstwa w plebiscycie Dubstepforum.com na najlepszego producenta 2013 r. (W tym samym plebiscycie duet zgarnął drugie miejsce na podium w kategorii „mix djski” za set dla FatKidOnFire.)

Jamie i Paul, pytani o plany na zbliżający się rok, są dość tajemniczy, jest jednak oczywiste, że ich dotychczasowe wydawnictwa są tylko wstępem do dalszych sukcesów i przypieczętowania swojej pozycji jako współczesnych klasyków gatunku. Tym bardziej cieszymy się, goszcząc Kaiju po raz pierwszy w Polsce.

https://soundcloud.com/kaijudub
https://www.facebook.com/Kaijudub

Support:

Fifti Fifti [ Dub Lovin’ Criminals ]

DJ i promotor obecny na klubowej scenie Górnego Śląska od 2003 r., członek kolektywów Dub Lovin’ Criminals oraz ZŁO-tEK.AV.system. Animator kultury, organizator eventów klubowych. Miłośnik głębokiego basu, potężnych soundsystemów i imprez audiowizualnych. Pomimo fascynacji nową technologią w tworzeniu i graniu muzyki na żywo, winyl pozostaje jego ulubionym nośnikiem.
FIFTI wraz z pozostałymi członkami DLC jako pierwsi zaczęli organizować w Silesii odebrane z wielkim zainteresowaniem, cykliczne wydarzenia, promując dubstep na dużych soundsystemach. W ramach cykli God Bless The Dubstep, Hajle Silesia i Kopalnia Basu zaprezentowali katowickiej publiczności wielu cenionych zagranicznych artystów oraz czołówkę polskiej sceny basowej.

Dub Therapist [ Natural Unite ]

Po przeprowadzce znad Bałtyku do Krakowa przepadł bez reszty w lokalnym basowym półświatku, gdzie pod okiem starych wyjadaczy wciąż rozwija swoje pasje i umiejętności DJskie. Całkowicie ukształtowany muzycznie na legendarnych już cyklach Dubstep Ahead! i Dub Temple regularnie próbuje swoich sił za dekami krakowskich klubów. Do tej pory można go było usłyszeć także w bydgoskim Mózgu, katowickim INQ, warszawskim Boogie czy w Ostródzie. Miłość do winyli, klasycznego dubu i rasowego dubstepu dość szybko zetknęła go z ekipą Natural Unite, odpowiedzialną za wyróżniające się klimatem dubowe i dubstepowe sesje.

Jah Bass [ Nukru / Phat Sessions ]

Entuzjasta sążnego, mrocznego, medytacyjnego tempa 140 bpm. W swoich setach nie uznaje kompromisów regularnie łamiąc kości w takt tłustego dubstepowego bassu. Bez reszty oddany organizacji swoich cyklicznych imprez spod znaku PHAT, do udziału w których zaprasza DJs i producentów niskich częstotliwości z Polski i zagranicy. Członek nieformalnej krakowskiej ekipy dubstepowej Nukru. Do tej pory miał przyjemność dzielić konsolę m.in. z: Razor Rekta [UK], Truth [NZ], Roommate [USA], Dub Smugglers [UK], Radikal Guru, ekipą My Head is Dubby oraz Dub Lovin` Criminals, a także z Hattim Vattim, Mackiem, Blacklegiem i wieloma innymi. Jest dwukrotnym finalistą konkursu na najlepszy set, którego organizatorem był MHiD. Od czasu do czasu prowadzi flirt z mrocznym, neuro-deepowym dnb.

https://soundcloud.com/jahbass
http://www.mixcloud.com/Jah_Bass/

Optik [ Deep Impact / Nukru ]

DJ z kilkunastoletnim stażem, współzałożyciel Mekkatech Soundsystem – składu, który na początku lat 2000. jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadzał do klubów tzw. nową elektronikę: micro- i minimal house, dub techno, minimal dub, “zarażając” tymi gatunkami nowe pokolenie Djów. Obecnie członek kolektywu Deep Impact, promującego inspirowane dubem, ambitne brzmienia.
W selekcji, bez względu na tempo, pozostaje wierny swoim tech-dubowym korzeniom. Udany set to dla niego mariaż nastrojowości, dubowej przestrzeni, eksperymentu, energii oraz kreatywnego podejścia do technologii i techniki.

http://www.mixcloud.com/optik
http://soundcloud.com/djoptik

Powered by Dubseed Soundsystem
Hosted by Jah Bass & Optik
Flyer by Optik