Plateaux Festival

Plateaux Festival

  • 17 listopada 2012

Data:
17 listopad 2012
start 21:00
Cena: 25/35 pln pln
Facebook Event

Miejsce:
1500m2 do wynajęcia
Warszawa
ul. Solec 18
Poland

Zagrają:
ADAT, An On Bast, Christopher Willits, Cosmin TRG, DJ Sprinkles, Elektro Moon, Fau&Deam, Le K, Mustnotsleep, Oval, PTR1, Salva, Terre Thaemlitz

Plateaux Festival

Uznane nazwiska sceny elektronicznej, bogaty program audiowizualny i liczne działania podejmujące temat przestrzeni miejskiej – to motywy przewodnie 3. edycji festiwalu form audiowizualnych Plateaux Festival. Od tego roku wydarzenie gości w Warszawie.

Plateaux Festival to synteza dźwięku i obrazu, zespolonych nowoczesną technologią. To także niezwykle uznane na świecie nazwiska sceny elektronicznej. Obraz, który przytłacza swoim rozmachem. Dźwięk, który można poczuć na skórze. Ich zespolenie jako kwintesencja pełni. W tym roku koncentrujemy się też na współczesnych sposobach percepcji przestrzeni miejskiej. Stawiamy na dobry smak, na synestezję zmysłów i niepowtarzalność wrażeń. Poprzez festiwalowe wydarzenia chcemy rozprzestrzeniać kreatywność, innowacyjność, połączenie tradycji i technologii, zaangażowanie i profesjonalizm.

Impreza główna festiwalu odbędzie się w sobotę w 1500m2, gdzie na trzech scenach wystąpią z projektami audiowizualnymi, liveactami, setami djskimi i instalacjami video:

AUDIOVISUAL THEATRE:
Christopher Willits (live AV) / USA
Terre Thaemlitz – Soulnessless (live AV) / Japonia, USA
Oval (live AV) / Niemcy

MAIN STAGE:

Cosmin TRG (dj set) / Rumunia, Niemcy
DJ Sprinkles (dj set) / Japonia, USA
Le K (live) / Francja
An On Bast (live) / PL
ADAT (visuals) / PL

MUSIC OF THE FUTURE STAGE:
Salva (live) / USA
Ptr1 (live) / PL
Fau&Deam (live) / PL
Mustnotsleep (dj set) / PL
Elektro Moon (visuals) / PL

 

Terre Thaemlitz / DJ Sprinkles – wybitny twórca muzyki elektronicznej, autor szeregu przełomowych albumów dla tego gatunku, szeroko podejmujący wątki płci, transgresji, tematyki LGBT, związany z kultową wytwórnią Mille Plateaux; jego koncert fortepianowy otworzy festiwal;

https://www.facebook.com/pages/DJ-Sprinkles/66867925906

Oval – legenda i współtwórca ruchu clicks’n’cuts, wydane jeszcze w połowie lat 90-tych albumy ukształtowały eksperymentalną elektronikę; 10 lat później Oval nadal re-definiuje połączenie muzyki, technologii i danych binarnych;

https://www.facebook.com/pages/OVAL-Official/124407474275283

Christopher Willits – zamieszkały w San Francisco, eksperymentalny artysta multimedialny, nazywany czasem „Picassem dźwięku”, autor przeszło 20 albumów; rewelacyjne recenzje zbiera jego najnowsze wydawnictwo nagrane z legendarnym Ryuchim Sakamoto.

https://www.facebook.com/christopher.willits.fans

Cosmin TRG – młoda, ale uznana już gwiazda młodszego pokolenia; debiutancki album „Simulat” szturmem wdarł się w post-klubową przestrzeń muzyczną, czyniąc z Cosmina jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych twórców poszukującej tanecznej elektroniki.

https://www.facebook.com/CosminTRGmusic

Salva – jest jednym z najciekawszych, świeżo odkrytych producentów zza oceanu, współautorem jednego z najpopularniejszych remiksów 2012 roku („Mercy” Kanye Westa). „Paul Salva is a funky motherfucker” [The Fader]. To zdanie wystarczy, aby podsumować kim jest Salva.

https://www.facebook.com/SALVABEATS

Le K – współtwórca francuskiej sceny nowego house’u, autor jednego z najlepszych albumów tego roku – “Freewheel”; rewelacyjne występy na żywo, poparte wirtuozerią techniczną, czynią z niego jednego z najbardziej obiecujących i unikalnych twórców post-house’owego brzmienia.

https://www.facebook.com/pages/Le-K/178584538870029

A także:

An On Bast:

http://soundcloud.com/an_on_bast
https://www.facebook.com/AnOnBast

Ptr1:
http://soundcloud.com/ptr1
https://www.facebook.com/ptr1music

Fau&Deam:
http://soundcloud.com/faudeam
https://www.facebook.com/thisisfau
https://www.facebook.com/Deammusic

Mustnotsleep:
http://soundcloud.com/mustnotsleep
https://www.facebook.com/mustnotsleepdjs

// BILETY, KARNETY:

http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/957430-plateaux-festival.html