Red Bull Music Academy Presents Jolly Mare

Red Bull Music Academy Presents Jolly Mare

Data:
24 styczeń 2014
start 21:00
Cena: 5-10 pln
Facebook Event

Miejsce:
Klub Puzzle
Wrocław
Przejście Garncarskie 2
Poland

Zagrają:
BRT, en2ak, Jolly Mare, Kazula, Michał Zakrzewski, Spisek Jednego

Red Bull Music Academy to w opinii wielu spełnienie marzeń każdego młodego muzyka. Co roku 60 świeżych artystów ma szansę uczestniczyć w dwutygodniowych warsztatach pod okiem najlepszych z branży zdobyć nową wiedzę, doświadczenia i inspiracje. A w 2014 będzie o nie nietrudno, bo RBMA odbędzie się w Tokio.

Jeśli chcesz posmakować atmosfery Akademii i dowiedzieć się co zrobić, aby do niej się dostać, wpadnij na imprezę z jej zagranicznymi i polskimi absolwentami – to najlepsza okazja, żeby poznać RBMA w praktyce.

Przed imprezą zapraszamy na otwartą pogadankę z absolwentami RBMA, en2ak’iem i Jolly Mare’m -będzie można podpytać o złote rady pod kątem dostania się na Akademię.

▲ JOLLY MARE

Jak mówi stara ludowa mądrość „what is a DJ, if he can’t scratch?”. Z pomocą swojego doktoratu z dynamiki wibracji, pary zaufanych deków i różnorakich software’owych wspomagaczy JOLLY MARE daje zupełnie nową odpowiedź na to odwieczne pytanie. I niech o jego nieprzeciętnych skillach najlepiej świadczy wygrana IDA DJ Championships w 2010. W ostatnich latach, ten uzależniony od przeszukiwania skrzyń z winylami DJ, postanowił sprawdzić się także w muzycznej produkcji. I tym razem nie zawodzi – jego hipnotyczne modern boogie skutecznie uwodzi, jednocześnie trudno odmówić parkietowego potencjału numerom wychodzącym spod łapy Włocha. Dość jeszcze wspomnieć, że jest utalentowanym grafikiem, gitarzystą i basistą, który marzy, by jego kosmiczne w swej naturze jointy, ułatwiły nam kiedyś komunikację z pozaziemskimi istotami. JOLLY MARE jest także absolwentem Red Bull Music Academy 2013 w Nowym Jorku.

▲ EN2AK (Mad-Hop, U Know Me Records, Red Bull Music Academy)

Uczestnik Red Bull Music Academy 2013 w Nowym Jorku. 1/2 duetu Przaśnik i Poppa Fats. Obecnie En2ak reprezentuje U Know Me Records – młodą polską wytwórnie, której nakładem wydał niedawno swój trzeci solowy album „3”. Także niedługo nakładem labetu Mad Hop ukaże się jego nowa epka. Grał m.in. na festiwalach: Heineken Open’er, Satta (Litwa). W ramach różnych eventów En2ak miał okazję dzielić scenę m.in. z Flying Lotus, Thundercatem, DJ Vadimem (i The Electric), Bonobo, Epromem, Slugabed, fLako, Sun Glitters, Young Montana?;

▲ KAZÜLA (Viadrina)

Prywatnie znany jako Mateusz Kazula, wrocławska połowa duetu Viadrina i enfant terrible polskiej sceny housowej. Niezmordowany imprezowy turysta, który zwiedził większość klubów w Polsce i zjadł zęby na niejednym afterze. Wraz z macierzystym projektem nie raz przekroczył granice kraju by zagrać w Berlinie, Zurychu, Paryżu, Pradze, Kolonii czy nawet Nowosybirsku.W swojej ponad pięcioletniej didżejskiej karierze dzielił scenę z takimi tuzami jak Catz N’ Dogz, Riva Starrem, Marcinem Czubalą, Jozifem czy Tale Of Us. Porusza się zgrabnie między mniej lub bardziej słodkim housem, podszytymi basem bitami 4×4 czy konfekcjonowanym techno.

▲ MICHAŁ ZAKRZEWSKI (Hush Hush Pony, RBMA Bass Camp)

Producent i DJ z Wrocławia, członek kolektywu Hush Hush Pony. Był absolwentem pierwszej polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp, która odbyła się w Warszawie w marcu 2012 roku. Razem z Hush Hush Pony współpracuje z francuską wytwórnią Moveltraxx, pod patronatem której ukazało się kilka utworów kolektywu, granych m. in. przez Nightwave (w Boiler Roomie), Nicka Catchdubsa (wraz z A-Trakiem współzałożyciel wytwórni Fool’s Gold Records), Big Dope P czy Whistlę. W jego setach dominują ostatnio różne mutacje deep i tech-house’owe, jednak równie dobrze mogą pojawić się tam brzmienia i rytmy UK/future garage, UK funky czy nowoczesne lub oldschoolowe techno.

▲ SPISEK JEDNEGO (Night Marks Electric Trio, RBMA Bass Camp)

Współtwórca Night Marks Electric Trio. Organizator cyklicznych jamów pod szyldem Eletro-Acoustic Beat Sessions. Uczestnik pierwszej polskiej edycji Red Bull Music Academy Bass Camp w 2012 roku. Jego umiejętności dj-skie zostały docenione zaproszeniem na tegoroczny FreeFormFestival w Warszawie gdzie grały takie gwiazdy jak Azaelia Banks, Hudson Mohawke czy Tricky.

▲ BRT

Współtwórca kolektywów Poppa Fats’ Dlghts i One Shot Sound ; dj i organizator imprez. W ciągu przeszło siedmiu lat działalności, występując pod różnymi pseudonimami, dzielił scenę m.in. z KRTS’em (Project Mooncircle), Niewinnymi Czarodziejami (Envee, Maceo, Jealo), Phantomem, Mentalcutem, Good Paulem, Teielte, DJ Twisterem, Sid Pongiem, Galusem, Zeppy Zepem, Patrickiem Cannonem, Rhythm Baboonem, Atemim.