The Dark Side of Warsaw pres. LOSCIL (CAN)

The Dark Side of Warsaw pres. LOSCIL (CAN)

Data:
23 marzec 2013
start 22:00
Cena: 25/30/35 pln
Facebook Event

Miejsce:
Cafe Kulturalna
Warszawa
pl. Defilad 1
Poland

Zagrają:
Bionulor, Loscil, Lutto Lento

loscil

Jeszcze w marcu zagości u nas z pierwszą wizytą w Polsce jedna z najważniejszych postaci legendarnej chicagowskiej wytwórni Kranky, mistrz ambientowych cięższych brzmień – LOSCIL. Kanadyjczyka z pewnością nie trzeba przedstawiać, gdyż pomimo, iż działa w swoistej niszy, dorobił się fanów na całym świecie, również trafiając do szerszej publiczności. Jego najnowszy krążek – Sketches From New Brighton, znalazł się na liście większości rodzimych i zagraniczych zestawień prezentujących najlepszą muzykę wydaną w 2012 roku.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Sebastian Banaszczyk aka Bionulor, z zawodu aktor, na co dzień występujący na deskach teatru, który w wolnym czasie zajmuje się muzycznym recyklingiem. Jego muzyka w całości tworzona jest w drodze obróbki materiału dźwiękowego, bez użycia dodatkowych analogowych czy to wirtualnych instrumentów. Najnowszy, trzeci album Bionulora – „Erik” (Requiem Records) został zmasterowany przez samego Taylora Deupree i stanowi wariacje na temat Gymnopédies Erika Satie.

Wizualizacje podczas występów obu muzyków, będzie tworzyć rodzimy duet Fluidacje. Został on założony przez absolwentów warszawskiego ASP, braci Marcina i Tomka Ebert, którzy na swoim koncie mają m.in. wspólną trasę z Aphex Twinem. Panowie do tworzenia obrazów używają cieczy oraz urządzenia zbudowanego w ramach pracy dyplomowej na wydziale wzornictwa.

Perełką w programie jest muzyk, promotor i DJ, właściciel wytwórni Sangoplasmo Records, Lutto Lento. Na swoich nagraniach prezentuje powolne i repetytywne kolaże dźwiękowe będące miksturą drone’u, ambientu oraz muzyki eksperymentalnej. Tym razem premierowo wykona materiał z kasety „Partitions”, która ukaże się 11 marca nakładem brytyjskiej wytwórni Jehu & Chinaman.

O after zadbają: Piotr Cisak aka Kepa Yew, Piotr Dąbrowski aka Ptr1, oraz tajemniczy RRRKRTA.

Cisak, znany z autorskich audycji w krakowskiej Radiofonii, od lat wspiera i promuje niezależne talenty z pogranicza muzyki ambientalnej, eksperymentalnej i dronowej, którą również produkuje. Jako dj miksuje melodyjną, refleksyjną i hipnotycznie szeroko pojętą elektronikę. Wystąpił na licznych ważnych imprezach muzycznych w kraju, takich jak Festiwal Audioriver 2012, Ambient Park 2012, VII After Party Tauron Nowa Muzyka. W lutym 2013 ukaże się jego ambientowa produkcja pod szyldem portugalskiego uznanego labelu Cronica Electronica.

Ptr1 to producent, live-actowiec, muzyk, DJ i realizator dźwięku. Fan starych, analogowych instrumentów i field recordingu ale jednocześnie poszukiwacz nowych form wyrazu w oprogramowaniu i kontrolerach, których z powodzeniem używa również na scenie. Tworzy mroczne produkcje będące amalgamatem gęstych, dubowo-ambientowych dźwięków tła, rozmytych i często mocno przetworzonych gitar, tłustego analogowego basu i zróżnicowanego beatu czerpiącego pełnymi garściami z wielu gatunków od 2stepu po techno. Związany z takimi wytwórniami jak Concrete Cut (PL), Crude Records (CAN), Loveless Records (USA).

RRRKRTA-YTRYQLLE-LEKEFLF-NRYLTRRRRIELAHSL-NLTERHIKIWFQN-RRMK-WKKEN (Brutaż)