Tauron Nowa Muzyka 2011

Tauron Nowa Muzyka

W dniach 25 – 28 sierpnia 2011 imponujące, postindustrialne ruiny KWK Katowice, dominujące nad centrum stolicy Śląska, po raz kolejny staną się prawdziwą Mekką dla wszystkich miłośników niebanalnej muzyki i tanecznych rytmów spod znaku elektroniki i nowych brzmień.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka, który w tym roku odbędzie się już po raz szósty, przekształcił się w tym czasie z imprezy organizowanej przez grupę prawdziwych pasjonatów, w jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej, wakacyjnej mapie Polski, a głosy internautów, które zapewniły mu czołowe miejsca w licznych podsumowaniach na najciekawsze wydarzenia w Polsce dobitnie wskazują na ogromne zapotrzebowanie na Festiwal podczas którego na równych prawach pojawiają się największe gwiazdy nowych brzmień jak i najciekawsi debiutanci, często stojący dopiero u progu międzynarodowej kariery. Zdobyta w zeszłym roku nagroda dla Najlepszego Małego Festiwalu Europejskiego przyznana nam przez European Festival Awards, utwierdza nas tylko w przekonaniu, że udało nam się stworzyć wydarzenie służące równie dobrze promocji muzyki nieobecnej w mediach, jak i całego Górnego Śląska oraz Polski.

Tauron Nowa Muzyka

W ciągu tych pięciu lat zaprezentowaliśmy prawdziwe legendy sceny niezależnej: japońskiego mistrza adapterów DJ Krusha, brazylijskiego króla połamanych rytmów Amona Tobina, najbardziej wyrazistego rapera w brytyjskim hip-hopie Roots Manuvę czy człowieka, który na własną rękę wprowadził soul w XXI wiek, niesamowitego Jima Lidella. Nasz Festiwal stanowił doskonałą okazję do tego, żeby zobaczyć, jak wygląda przyszłość hip-hopu, reprezentowana przez Scroobiusa Pipa i Speech Debelle, kim są ludzie stojący za najbardziej wstrząsającymi płytami ostatnich lat, tacy jak Flying Lotus, Hodson Mohawke czy Bonobo, udało nam się również pokazać, że polscy artyści mogą bez żadnych kompleksów dzielić scenę z najbardziej uznanymi twórcami tego, co we współczesnej muzyce najciekawsze.

Tauron Nowa Muzyka

Rok 2011 to kolejna odsłona Festiwalu podczas której nie zabraknie prawdziwych niespodzianek. Pierwszą z nich jest bez wątpienia występ niesamowitego Modeselektora, duetu, który od lat wyznacza nowe ścieżki w muzyce elektronicznej, współtworząc wraz z Apparatem grupę Moderat. To oni podczas zeszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka okazali się być najbardziej wyczekiwanym artystą oraz największym objawieniem porywając do tańca prawie 8 tysięcy fanów! Sam Appart również pojawi się ponownie podczas Tauron Nowa Muzyka 2011. Tym razem w odsłonie Apparat Band Live, prezentującej nieco bardziej drapieżną i energetyczną odmianę muzyki tworzonej przez Sashę Szarego. Będzie to pierwszy i jedyny jak na razie na terenie Polskiwystęp artysty z towarzyszeniem instrumentów granych przez muzyków.

Dla tych z Państwa, którzy szukają przede wszystkim widowiska, przygotowaliśmy nie lada gratkę – Bonaparte Circus Show, czyli nieślubne dziecko zimnej fali, punka, rockowej zadziorności i wybitnie tanecznych rytmów, połączonych z niesamowitym widowiskiem, pełnym połykaczy ognia, tancerek i niespodzianek, przywodzących na myśl berlińskie kabarety z czasów Republiki Weimarskiej.

Tauron Nowa Muzyka

To oczywiście tylko przedsmak tego, co będzie się działo w Katowicach w ostatni weekend sierpnia, ponieważ, podobnie jak w zeszłym roku, planujemy wyjść z festiwalem na miasto, organizując koncerty w miejscach o szczególnym znaczeniu dla stolicy Górnego Śląska. Możecie być Państwo pewni, że także tym razem pojawia się u nas gwiazdy, na które czekają wszyscy miłośnicy nowych brzmień.

Tauron Nowa Muzyka

Ci z Państwa, którzy mieli okazję uczestniczyć w poprzednich odsłonach festiwalu Tauron Nowa Muzyka, wiedzą zapewne, że Festiwal, to nie tylko wspaniała muzyka w niesamowitych przestrzeniach KWK Katowice, ale również cały szereg imprez towarzyszących. Tak będzie również w tym roku – warsztaty fotograficzne, pokazy filmowe i wypady turystyczne, organizowane pod hasłem Alternatiff Turistik stały się integralną częścią festiwalu, a sądząc po ubiegłorocznych reakcjach publiczność, dla sporej grupy gości okazały się równie ważne i interesujące, co koncerty zaproszonych gwiazd. Możemy już teraz zapewnić, że wszyscy czekający na tą sekcję naszego festiwalu nie zawiodą się programem warsztatów, spotkań i projekcji, jaki dla nich przygotowujemy.

Więcej informacji na:
www.festiwalnowamuzyka.pl

Sponsorem głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia.

TAURON Polska Energia SA jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ok. 13,7 mld zł. Grupa posiada aktywa we wszystkich elementach łańcucha wartości charakterystycznego dla sektora elektroenergetycznego (wydobycie, wytwarzanie, odnawialne źródła energii, dystrybucja, sprzedaż). W skład Grupy Tauron wchodzą 93 podmioty, m.in. Południowy Koncern Węglowy, Południowy Koncern Energetyczny, Enion, EnergiaPro, Enion Energia, EnergiaP