Bassta 3 @ Chłodna 25

Lutowa edycja Bassty swoje korzenie miała głęboko w sercu jamajskiej wyspy i choć Malik, Harper i Auer nieraz zabierali słuchaczy w okolice Londynu i Berlina, tylko Pan Borman opuścił Karaiby na dłużej. Marcowym gościom Chłodnej 25 daleko do podobnej geograficznej ortodoksji. Łączy ich natomiast miłość do bitu. Bez względu na jego tempo, stopień połamania i gatunkową przynależność.

Bassta 3
Wieczór rozpoczną dwa live-acty. W piwnicy wolskiej klubokawiarni swoje producenckie umiejętności zaprezentują płocczanin NN i pochodzący z Gostynina, Czarny Władek. Mimo że wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, wspólny język znaleźli w postaci trudnych do sklasyfikowania bitowych konstrukcji. Elektroniczna edukacja wychowanka nadwiślańskiej sceny techno, nie skrępowała jego dźwiękowych poczynań. Hip-hopowe korzenie reprezentanta Perfidnego Planu, nie zdefiniowały jego dalszych produkcji. Rytmiczna ekwilibrystyka i skomplikowane pomysły aranżacyjne są dla nich wyłącznie nośnikami emocji.

www.soundcloud.com/nnrec
www.myspace.com/czarnywladek

Zaraz po tym jak Czarny Władek wyda ze swoich maszynek ostatnie dźwięki, gramofony puści w ruch wrocławianin GTO. Wraz z MC Benkenobim współtworzący projekt Boorgroove, dolnośląski DJ odpowiedzialny jest za powstanie forum glitch-hop.pl. Tak na portalu jak i w setach preferuje
on podszyte niskim basem, ciężkie syntezatorowe produkcje dla których punktem wspólnym jest uliczny, rapowy vibe. Przy mikrofonowym wsparciu swojego kompana zaprezentuje on daleką od ortodoksji, futurystyczną wizję hip-hopu. Rymowane wersy pojawić mogą się również w selekcji rsp, gdyż doboru płyt płockiego DJ’a nie ograniczają żadne stylistyki i kategorie. Szerokie horyzonty od lat nie pozwalają mu zagrzać miejsca w krępujących ramach jednego gatunku. Perfekcyjnego bitu szuka w eksperymentalnej elektronice, abstrakcyjnym hip-hopie, techno, dubie i dubstepie. Za drogowskazy służą mu głęboki bas, przestrzenne brzmienie i hipnotyczny rytm.

www.soundcloud.com/mash-machine
www.myspace.com/rspnnrec