Bassta @ Chłodna 25

Bassta @ Chłodna 25Po dziurki w nosie mamy imprez na których warto się pokazać. Dosyć mamy koncertów, na które chodzi się z polecenia, nie z zamiłowania. W głębokim poważaniu mamy miejsca, które przyciągają promocjami na alkohol, nie ciekawym line-upem. Nie szanujemy DJ’i, którym równie obca jest selekcja, jak i miks. Nie śledzimy poczynań producentów, których brzmienie zmienia się w zależności od panujących mód i trendów. Nie interesuje nas sztucznie pompowany hype i ogólnie przyjęte, wieczorowe zwyczaje.

Wystarczy.
Koniec.
Basta.

A raczej Bassta, czyli platforma muzyczna ulokowana na dwóch piętrach Chłodnej 25. Zaplecze dźwiękowe zbudowane w oparciu o umiejętności, wiedzę i pasję. Cykl spotkań zapoczątkowany przez grupę entuzjastów, dla których brzmienie jest ważniejsze niż promocja, dla których liczy się ton, a nie bon ton. Instrumentaliści, wokaliści, producenci i DJ’e. Akademicy, samoucy, ideowcy i praktycy. Dalecy od ortodoksji muzycy sesyjni i raperzy traktujący hip-hop jako punkt wyjścia. Śmiało patrzący w przyszłość elektroniczni poszukiwacze i składający hołd tradycjom dubowi selektorzy. Nie zważając na gatunkowe podziały, środowiskowe oczekiwania i zespołową przynależność, raz w miesiącu spotykać się oni będą na Chłodnej 25. Niespełniająca „klubowych norm” autorska selekcja wypełniać będzie odbywające się na górze wieczorne listening sessions. Dół natomiast wypełniać będzie połamana perkusja i pulsujący potężny bas. W końcu nazwa zobowiązuje.

Vol. 1

Gwoździem programu pierwszej edycji nowopowstałego cyklu będzie bitwa producentów. Jeśli widzieliście „Ósmą milę”, wiecie co nieco o pojedynkach raperów. Jeśli kiedykolwiek zawędrowaliście na ITF’y lub DMC, świadomi jesteście, że DJ’e również walczą o miano najlepszych. Jeśli byliście kiedyś w Parku Sowińskiego na Warsaw Challenge, nie musimy Wam tłumaczyć, że potrzeba rywalizacji drzemie również w b-boyach.
Na udeptanej ziemi dolnej sali Chłodnej 25, konkurować ze sobą będzie natomiast dwóch beatmakerów. W bratobójczym boju zmierzą się przedstawiciele prężnej, płockiej sceny. Zeszłoroczny debiutant, reprezentant U Know Me Records, Teielte stanie twarzą w twarz z producenckim ramieniem zespołu kIRk, DJ’em Sajko. Numer za numer, takt za takt, stopa za stopę walczyć oni będą o… dobre imię krajowej sceny elektronicznej. Skanalizować emocje po wygranej lub przegranej swojego kandydata pomoże inny płocki DJ i producent, rsp. Znany ze swoich wydawnictw dla takich labeli jak Sinergy Networks czy S!te, muzyk cały czas nadstawia ucha co w niskich częstotliwościach piszczy, co – nie zważając na etykiety i panujące właśnie trendy – wprawi membrany w drżenie, a parkiet w ruch. Rozgrzewkę przed zejściem do podziemia zapewni natomiast duet Black Star Liner. Organizatorzy edukacyjno-rozrywkowego cyklu w klubie Kamieniołomy przygotują na tę okazję specjalnego, eksperymentalnego seta w którym afroamerykańskie korzenie iść w parze będą z muzycznym wolnomyślicielstwem i progresywnym podejściem do dźwięku.

www.myspace.com/tiltsound
www.myspace.com/kirkband
www.myspace.com/rspnnrec
blackstareducation.wordpress.com

21.01.2010

BASSTA vol 1

miejsce: Chłodna 25, Warszawa
wjazd: 10 pln
start: 21:00

zagrają:
Black Star Liner
Teielte
DJ Sajko
RSP