CONNEXION

CONNEXION

RANDOMER & NEO VIOLENCE SHOW CASE

Wieczorem 27.10 w 1500m2 odbędzie się wielkie połączenie: sił, pomysłó, wizji i sztuk – CONNEXION. Będziecie bawić na dwóch scenach przy muzyce artystów z Anglii, Czech i Słowacji oraz przy polskich supportach. Do tego wydarzenie to będzie wyróżniało się wyjątkową oprawą wizualną – mapping sceny, instalacje wizualne w różnych zakamarkach, świetne wizualizacje. Impreza odbywa się w ramach Targów Wiedzy Graficznej STGU oraz ESN Welcome Week.

Za muzyczną stronę wydarzenia odpowiadać będą dwie mocne ekipy promotorskie, które od dłuższego czasu pokazują warszawiakom z coraz większym rozmachem elektroniczną scenę światową sięgając po jej najciekawsze gwiazdy, są to Music Of The Future oraz Bassline. Z połączenia sił tych dwóch grup wyszedł pomysł zaproszenia na jedną imprezę muzyków z kilku krajów: z Anglii, Czech i Słowacji, którzy na 2 scenach warszawskiego 1500m2 pokażą różne oblicza basowego grania.

RANDOMER (Hemlock) UK

Zaczęło się od Blawana – to on odpowiada za wielki powrót do techno na salony i zainteresowanie nim coraz szerszego odbiorcy z akcentem na tego, który szuka muzyki ambitnej. To właśnie Blawan za sprawą ciężkiej stopy, skrzeczących snare’ów i mrocznych basów przysłużył się elektronicznej publice całego świata i pokazał nowe światło na muzykę techniczną. W przeciągu kilku miesięcy na scenie muzycznej pojawiło się wielu naśladowców, którzy od zawsze „kochali” techno, ale niewielu producentów jest faktycznie wartych zauważenia. Na szczęście do tej drugiej grupy należy Randomer. Tej młody Brytyjczyk zaczynał od tworzenia drum’n’bassu i na pewno może pochwalić się dużymi osiągnięciami, w końcu nie każdy trafia do rodziny legendarnego Hospital Recordings. Jednak ostatni rok pokazał jego nową twarz. Jego EPka w wytwórni Numbers, na której znalazł się utwór „Real Talk” przyciągnęła uszy wielu znawców i od tego czasu Randomer dumnie kroczy w stronę stania się twarzą sceny obok Blawana. Z resztą nie można źle mówić o człowieku, którego legenda techno, czyli Surgeon uznał za przyszłość tego gatunku. Dj sety Randomera jednak nie są zamknięte w ścianach muzyki 4×4. Słychać w nich fascynacje każdym możliwym gatunkiem muzyki, często wplata w nie własne edity legendarnych utworów od funku po r’n’b. Artysta ten jako headliner imprezy 27.10 to jakość światowa.

https://www.facebook.com/rohanrandomer
http://www.youtube.com/watch?v=iYVlV5Tw5to

NEO VIOLENCE SHOW CASE: Mitewort, Embryo, Veit-b, dMIT.RY (Top Billin) CZE, SLO

Neo Violence istnieje od kilku lat jako informator muzyczny, seria imprez i grupa promotorska. Zaczęli w Czechach, ale szybko odznaczyli się w świadomości europejskiej publiki muzycznej. Teraz ekipa ta postanowiła postawić kolejny krok w swojej historii i przygotowała EPkę wraz z fińską wytwórnią Top Billin. Na płycie tej znajdą się najciekawsi młodzi muzycy z takich krajów jak Słowacja, Słowenia, Czech czy Węgry. W październiku do Polski przyjedzie ich piątka składająca się na cztery składy. Każdy z nich przedstawi własną wizję muzyki elektronicznej. Od future garage’u, przez uk funky, electro po techno i dubstep. Producenci Mitewort, Embryo i Veit-b wystąpią z dj setami po raz pierwszy w Polsce. A dj, i założyciel Neo Violence, dMIT.RY już po raz szósty zaprezentuje swoje niemałe umiejętności djskie.

https://www.facebook.com/pages/VEIT-B/187432081318451?fref=ts
https://www.facebook.com/mitewort
https://www.facebook.com/iamembryo
https://www.facebook.com/dj.dmit.ry
https://www.facebook.com/neo.violence

Na obu scenach gości zagranicznych będą supportować znani producenci i DJe warszawscy, m.in kolektyw Mustnotsleep oraz Sick Physical.

https://www.facebook.com/mustnotsleepdjs
https://www.facebook.com/sick.physical

Za wizualizacje, mapping i instalacje świetlne będą odpowiadać:

ELEKTRO MOON VISION

Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng – polsko-węgierski duet artystów wizualnych znany jako Elektro Moon Vision. W ich portfolio znajdują się projekty multimedialne związane z nurtem szeroko pojętego video-artu realizowane w formie widowisk wizualnych, performance’u audiowizualnego, interaktywnych instalacji wideo, wielkoformatowych projekcji multimedialnych, w tym mappingu przestrzennego czy projekcji wideo w spektaklach teatralnych (Teatr Stary w Krakowie). W swoim działaniu podejmują najczęściej temat miasta, technologii i człowieka jako jednostki, korzystając z własnych programów i konfiguracji technologicznych. Ich prace prezentowane były m.in. w galerii Salon Projektionist i MuseumsQuartier w Wiedniu, w galerii Akarenga Soko w Yokohama, w Japonii oraz na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO 2011. Praca audiowizualna NZ/X została nagrodzona w konkursie Choping Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i WEF oraz podczas festiwalu ArtMuse w Bocholt, w Niemczech. Stypendyści programu Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu oraz założycielami Share:Krakow. Należą do sieci AVnode – międzynarodowej organizacji zrzeszającej artystów i organizatorów festiwali i wydarzeń z zakresu sztuki audiowizualnej.

http://elektromoon.co.nr/

.WJU

(czyt. wju jak view) to team trzech studentów z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ich prace najlepiej opisuje forma nazwy i nazwa ich grupy. Rozszerzają niczym typowe .jpg/.doc/.com nietypowe eventy w unikalny sposób.Mieszają różne techniki, takie jak mapping, mapping 3D, performance, rzeźba, instalacja czy mural. Uważają że dobry VJing w połączeniu z muzyką to współczesna forma szamanizmu. W większości swoich ostatnich projektów wykorzystują autorską technikę muralu 3d, inspirowaną pracą takich artystów jak np. Joanie Lemercier. Design sceniczny, który tworzą,opisują jako „projektowanie doświadczeń”. Można ich było zobaczyć m.in. na Tauron Videozone Festival 2012 w Jaworznie czy Sitkko Music Festival 2012 / 1500m2 / w Warszawie.

https://www.facebook.com/wjuwju

ORGANIZATORZY:
https://www.facebook.com/musicofthefuture
https://www.facebook.com/basslinepl
https://www.facebook.com/TargiWiedzyGraficznej