Fuck Buttons ponownie w Katowicach!

Fuck Buttons ponownie w Katowicach!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespół, którego muzyka towarzyszyła niesamowitej ceremonii otwarcia letnich Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012: Fuck Buttons- po roku, kiedy podczas 7. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka, swoim niesamowitym występem ekscentryczny duet podbił serca polskich słuchaczy, ponownie wystąpi w Katowicach- tym razem na After Party 8. Edycji Tauron Nowa Muzyka, która odbędzie się tradycyjnie w Jazz Club Hipnoza, 30 września!

Połączenie pasji Andrew Hunga do twórczości Aphex Twina oraz zamiłowania Benjamina Johna Powera do post rockowych brzmień od Mogwai, powodują, że muzyka duetu z Bristolu tworzy niezwykłą hybrydę pomiędzy światem marzeń, a brutalną rzeczywistością. To właśnie dzięki tej hybrydzie Fuck Buttons jest jednym z najbardziej sztandarowych zespołów eksperymentalnej elektroniki- proste melodyjki wraz z upływem czasu są demolowane przez głośne, hałaśliwe I niesamowite przestery, a czasem również także przez noisowy wokal Benjamina.

Już pierwsze wydania dla ATP Recordings Street Horrising w 2008 oraz rok później Tarot Spot, wzbudziły ogromne zainteresowanie “pieprzących klawisze” wśród opini publicznej. Dzięki temu mieli oni okazję m.in. nagrać EPkę wraz ze swoimi ulubieńcami z Mogwai, gdzie m.in. zremixowali klasyk Mogwai Fear Satan.

Występ Fuck Buttons na Tauron Nowa Muzyka 2012, był jednym z najlepszych podczas całego festiwalu. Słuchając ich miałem wrażenie wehikułu czasu- kiedy pomyślałem sobie o jakimś wydarzeniu historycznym, automatycznie myślami przenosiłem się w ten czas- niesamowite uczucie! Cały czas skakałem pod sceną. Przestałem dopiero gdy złapał mnie skurcz w nogach.

Bilety na większość ich koncertów w Wlk. Brytanii zostały już wyprzedane, co jest najlepszym dowodem na to, że zainteresowanie duetem z Bristolu nie maleje. Na pewno nie zmaleje także I w katowickiej Hipnozie, gdyż kilka tygodni temu został wydany nowy album “Slow Focus”, który obecnie zbiera bardzo dobre opinie w mediach jak I u słuchaczy. Fuck Buttons ukazuje to coraz mocniejsze I żywsze, pozbawione dużej surowości I monotonni melodie, znane z poprzednich wydawnictw, co przekłada się w fakcie, że ich muzyka zaczyna coraz łatwiej trafiać do przeciętnego słuchacza, nawet pomimo ich trudnego brzmienia.

Bilety można nabyć w Jazz Clubie Hipnoza, oraz na: biletin.pl, ticketportal.pl i ticketpro.pl.

Jazz Club Hipnoza | Katowice | Plac Sejmu Śląskiego 2

After Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2013 – Fuck Buttons
Bilety:

30 pln (przedsprzedaż)

35 pln (w dniu koncertu)

Więcej informacji na:
www.festiwalnowamuzyka.pl