George Fitzgerald @ 1500m2

Music of the Future to impreza organizowana przez warszawski kolektyw Djski – Mustnotsleep, która kontynuuje profil działania kolektywu, czyli intensywne promowanie na terenie Polski inteligentnej elektroniki, by dotrzeć z tą muzyką do jak najszerszego grona słuchaczy i klubowiczów. Ten wyjątkowy cykl dotychczas zaprezentował występy: Kowtona, Bok Boka i L-Visa 1990 z Wielkiej Brytanii oraz czołówki polskiej sceny producenckiej z zakresu nowej elektroniki: Shoju, The Phantom, Think, Tom Encore. Na każdej imprezie swoje sety grają również Kacper P i Fau z Mustnotsleep, w lipcu gościnnie wystąpił również Harper.

We wrześniu w 1500m2 zaprezentujemy kolejnego artystę, będzie to George FitzGerald. George w krótkim czasie pokazał światu wielkie możliwości produkując tak świetne utwory jak „Don’t You” czy „Silhuette” łączac to co najlepse w housie z vibem muzyki spod znaku Future Garage. FitzGerald jest dodatkowo założycielem wytwórni Man Make Music, które pierwsze wydawnictwo (Jacka Dixona) już niedługo ujrzy światło dzienne. Zasupportują go Phat Trakz w Wrocławia oraz Mustnotsleep.

George Fitzgerald

GEORGE FITZGERALD [UK / Hotflush Rec. / Man Make Music]

Wypatrzył go Scuba. Dostrzegli Joy Orbison i Gilles Peterson. Z takimi patronami oraz własnym talentem George FitzGerald na pewno daleko zajdzie. Zanim zafascynowała go produkcja muzyki, zajmował się DJingiem. W końcu jednak – jak dziś przyznaje – granie wyłącznie cudzych kawałków zwyczajnie go znudziło. Nowy talent na dubstepowej scenie zainteresował Joy Orbisona, który chciał wydać jakieś dokonania londyńczyka w swoim labelu Doldrums. Z kolei Gilles Peterson umieścił numer „Painted Jezebel” na składance „Brownswood Electric”. Ale to wciąż Scuba ma najlepszy kontakt z FitzGeraldem. W czerwcu 2010 roku zaowocowało to winylem ze świetnymi nagraniami „The Let Down” i „Weakness” dla oficyny Hotflush – należacej do SCB. George po prostu zakochany w klimacie garage’u ale mieszając go z delikatną melodyjną stroną house’u dodając pod spód silny bas wzięty rodem ze 2-stepu tworzy mieszanką bliską sercu każdego słuchacza szeroko pojętej elektroniki.

PHAT TRAKZ [Wrocław / Lineout]

Dwójka dj’ów, która przez ostatnie trzy lata gromadziła doświadczenie, bujając zarówno najznamienitsze wrocławskie parkiety (Droga Do Mekki, Bezsenność, Das Lokal, MelinCafe, Maszroom), jak i uczestnicząc w najbardziej undergroundowych rave’ach (m.in. 7kilometr Bassu). Są gospodarzami cyklu Loud & Clear, dotychczas supportowali takie gwiazdy jak m.in. Eskmo, Ritualz, Jamie Grind czy Aquasky (w ramach festiwalu BANG!). Oprócz słabości do gramofonów, swoje muzyczne zainteresowania rozwijają na falach eteru we wrocławskim Akademickim Radiu Luz i na łamach portalu Lineout.pl, dzięki czemu cały czas utrzymują ręce na muzycznym pulsie. Ich sety łączą w spójną całość różnorodne brzmienia – od brytyjskiego house’u, uk funky i dubstepu po minimal i rnb – jedynymi warunkami są świeżość i to coś, co sprawia, że zaczynasz mimowolnie przebierać nogami. Już niedługo światło dzienne ujrzą także ich autorskie produkcje do czego obu panów zmotywował niewątpliwy sukces połówki duetu – Naphty – jakim jest uczestnictwo w prestiżowym Red Bull Music Academy.

24 września 2011

MUSIC OF THE FUTURE presents: George FitzGerald (UK)

support: Phat Trakz, Mustnotsleep, after: Żużużi

Warszawa: 1500m2 do wynajęcia

start: 21:00, wstęp: 10/15