Deam – Square Love EP

Deam - Square Love EP

Polski basowy label Concrete Cut rozpoczyna nowy sezon na elektroniczne eksploracje w październiku wraz ze Square Love EP, debiutanckim solowym wydawnictwem warszawskiego producenta Deama.

Po latach eksperymentów z dźwiękiem i kolaboracji (łącznie ze stale kontynuowanym projektem z innym stołecznym producentem, Fauem, znanym z kolektywu Mustnotsleep) ten młody beatmaker wypracował charakterystyczne, nowoczesne brzmienie, którego nieodłącznymi składowymi są syntezatorowe groove’y i bujające beaty stanowiące jego znak rozpoznawczy.

Pięć utworów na epce Square Love z miejsca sprawiło, że Deama zaczęto porównywać do takich artystów jak Ikonika głównie dzięki jaskrawym, tłustym brzmieniom leadowym. Wokalne sample i inspirowane UK garage perkusje z kolei przywodzą na myśl wydawane w Hotflush produkcje George’a Fitzgeralda czy Lando Kala a nawet dubtechniczne wycieczki Martyna. Square Love stanowi dojrzały i dopracowany manifest artystyczny Deama będący jednoznacznym dowodem na to, że przed młodym, utalentowanym producentem jawi się świetlana przyszłość.

Wydawnictwo otrzymało już wsparcie od takich postaci jak Slugabed [Planet Mu/Ninja Tune], Seiji [Seiji], Benji B [BBC Radio 1], Superisk [Punch Drunk], Shox [Rinse FM/Hundred2ONE], Martin Kemp [Blunted Robots], Valta [Kievbass/Sub FM], dMIT.RY [Neo Violence] jak również odbiło się pozytywnym echem na polskiej scenie wśród takich DJów jak ekipa Mustnotsleep, Intreau, Bshosa, Rhythm Baboon i innych.

Deam

Deam

Deam, czyli Michał Lewicki, to polski producent urodzony w Warszawie, zamieszkały obecnie w Zielonce, na obrzeżach stolicy. Po kilku latach robienia muzyki w domu, skupia się teraz na odkrywaniu nowych metod cyfrowej syntezy i tworzeniu indywidualnego i unikalnego środowiska produkcji muzycznej. Dynamiczne brzmienie muzyki Deam’a obecnie toruje swoją drogę do otwartej publiczności. Jako performer live act, Deam używa pomocy Abletona i hardwareowych samplerów/ grooveboxów . Od wiosny 2011, tworzy i gra na żywo razem z warszawskim producentem Fau’em.

Square Love EP, wydane w Concrete Cut, to jego debiutanckie, solowe wydawnictwo.

Darmowy numer do pobrania:

Deam – Riot

Deam – Riot