Jamie XX @ 1500m2

Już w najbliższa sobotę (12.02.2011) odbędzie się wspaniała uczta dla ucha. W warszawskim klubie 1500m2, po raz pierwszy w Polsce wystąpi jeden z najoryginalniejszych współczesnych producentów – Jamie XX. Jamie Smith bo takie jest prawdziwe nazwisko Jamiego, dołączył do powstałej w 2005 roku grupy The XX jako ostatni, to właśnie on najmocniej wpłynął na jej brzmienie. Album “xx” realizować miało wielu uznanych producentów (w tym m.in. Diplo), ale w końcu sam Jamie podjął wyzwanie odnosząc gigantyczny sukces. Działalność w ramach macierzystego zespołu szybko jednak przestała mu wystarczać – już samodzielnie zrealizował całą serię wybitnych remiksów i rozpoczął równoległą karierę didżejską .

Jamie XX

W połowie zeszłego roku otrzymał zupełnie wyjątkową ofertę – jeden z jego muzycznych idoli, Gil Scott-Herron, po 13 latach przerwy nagrał album “I’m New Here”. Szef publikującej go wytwórni XL Recordings, Richard Russell, poprosił młodego artystę by zremiksował ten krążek w całości. Projekt, który na początku miał być czymś w rodzaju ciekawego dodatku, szybko zamienił się w jedną z najbardziej oczekiwanych płyt 2011 roku. Powody są proste – Jamie nie realizuje tutaj przewidywalnej formuły, lecz od nowa interpretuje wszystkie nagrania z “I’m New Here”. Określenie remix – album wydaje się w tym kontekście zdecydowanie zbyt płytkie. Dzięki ciężkiej pracy wytwórni udało się ponadto odkopać zapomnienie taśmy z lat 70., zawierające niepublikowane utwory Herrona, których fragmenty pojawią się właśnie na “We’re New Here”.

W Warszawie Jamie xx wystąpi na tydzień przed premierą tej płyty. Warto dodać, że w przeciwieństwie do wielu producentów, którzy didżejką dorabiają sobie do pensji, cieszy się on sławą człowieka przesuwającego granicę tego, co gra się w klubach, a najwybitniejsze sławy brytyjskiego dziennikarstwa nazywają go “didżejem następnej generacji”.

Oprócz Jamiego będzie okazja zobaczyć kilka naszych exportowych producentów – Supra 1, The Phantom oraz Think’a

Jamie XX @ 1500m2

12.02.2011 (sobota)

1500 m2
ul. Solec 18
Warszawa

zagrają:

main :

Jamie xx (Young Turks, XL, London)
Supra1 (Trouble&Bass)
bshosa (detroitZDRóJ)
Dr Dip (detroitZDRóJ)
Kosakot (Sorry, Ghettoblaster)
The Phantom (Senseless, Top Billin)

Concrete Cut deep & experimental Chill :

Tom Encore (Rottun, Concrete Cut)
Think (New Moon, Concrete Cut)
Ptr1 (Concrete Cut)
Shoju (Concrete Cut)

young souls house & tech fiesta :

qbs (przyjaciele w tancu)
pitti schmitti (fiasko berlin)
mAL & easy audio

wiecej info: http://www.facebook.com/event.php?eid=178891575479417