ONE NIGHT IN ROMA – relacja z imprezy

ONE NIGHT IN ROMA – relacja z imprezy

W piątek 16.01 krakowskie FORUM przestrzenie miało okazję gościć imprezę ONE NIGHT IN ROMA. To tematyczne wydarzenie zostało zaaranżowane i przygotowane przez krakowski skład Veni Vidi Techno, którzy także przyczynili się do poczynienia tak zgodnego z tematyką bookingu włoskich dj-ów Cosimo Damiano i Fabrizio Lapiana.

W przeciągu pierwszej godziny występu krakowskiej ekipy przygotowany parkiet pozostawał dość pusty, jednak im bliżej było północy, tym gęściej się robiło. Chociaż początkowo przez pustkę Veni Vidi Techno nie mogło rozkręcić wszystkich częstotliwości, to kiedy przed sceną stanęła zbita masa ludzi, puścili wodzę fantazji i zasypali tłum ścianą potężnych dźwięków. Soundsystem zdecydowanie dawał radę i nawet przy wyjściu ze strefy koncertowej całe ciało wibrowało od potężnego basu.

Szczególnie główne gwiazdy, rozkręciły głośniki sub bassowe do niebotycznych rozmiarów. Wielki szacunek za selekcje materiału, przy którym tak mocne brzmienie okazało się tak czyste. Mimo, iż zdarzały się momenty typu „ja rzucę drop a wy się bawcie” co zawsze wywołuje największy entuzjazm publiki, to przez większość seta uderzenia były zbite, konstruktywne a brzmienie ewoluowało z jednego utworu do drugiego.

Wszystkie występy były okraszone genialnymi wizualizacjami JQM z krakowiego ATOMY Studio. Każda klatka utrzymywała się w kategoriach tematycznych motywu przewodniego, chociaż dość często podchodziła do niego z dużą ilością dystansu. Takie połączenie dźwięku i obrazu to coś naprawdę potężnego! Molto Bene!
~ Piotr Wolnicki