Ostatnia tura artystów na RBMA Weekender Warsaw

Ostatnia tura artystów na RBMA Weekender Warsaw

Ostatnia tura artystów nadchodzącego Red Bull Music Academy Weekender Warsaw, przestała być tajemnicą. Grono muzycznych osobowości, które usłyszeć będzie można podczas czterech festiwalowych dni na terenie Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy 19 a 21 maja zamykają: ANDY STOTT, KANGDING RAY, ZAMILSKA, RAU, SONAR, JAAA!

Trzecia edycja Red Bull Music Academy Weekender Warsaw to mocna porcja najciekawszych zjawisk sceny niezależnej  z różnorodnych obszarów gatunkowych – od muzyki instrumentalnej i elektronicznej, przez hip-hop po brzmienia całkowicie wymykające się klasyfikacji. Ostatnie ogłoszenie artystów festiwalu to potwierdzenie tego założenia.

Red Bull Music Academy Weekender 201_fot.Pawel Zanio Red Bull Content Pool

Do piątkowego line-up’u dołącza Andy Stott. Ten niezwykle doceniany w świecie ambitnej elektroniki, dojrzały scenicznie artysta kojarzony z estetyką dub techno, ma na koncie kilka, EP, albumów i wielokrotne występy na najważniejszych światowych scenach. Jego album ‘Faith in Strangers’ ukazał się nakładem wytwórni Modern Love i zebrał doskonałe recenzje. Najnowsze wydawnictwo ’Too Many Voices’ ukaże się już w kwietniu tego roku, a promuje je znakomity singiel ‘Butterflies’. Mocniejsze brzmienia z obszaru elektroniki reprezentować będzie w sobotni wieczór niezrównana Zamilska. Na scenę polskiej elektroniki wkroczyła przebojem i w krótkim czasie została okrzyknięta „pierwszą damą polskiego techno”. Nowy album producentki, „Undone”, pokazuje jej postęp i próby poszerzania formuły znanej z debiutu oraz zaangażowanie w kwestie ważne społecznie. Na koncertach Zamilska brzmi mocno, więc publiczność  powinna szykować się na dużo dźwiękowych wrażeń!

Kolejny artysta, który zaprezentuje współczesne oblicze elektroniki jest….. Kangding Ray. Swoje konceptualne i eksperymentalne tendencje artystyczne spełniał on do tej pory w kultowej wytwórni Raster-Noton i w serii ‘Monad’ Stroboscopic Artefacts. Z jednej strony skąpany w ambiencie, z drugiej mocno motywowany przez techno – producent jest specjalistą w dziedzinie mrocznej i absorbującej elektroniki.  Występ live tego producenta, będący polską premierą materiału z ‘Cory Arcane’, na pewno zaciekawi i zadowoli wszystkich, którzy preferują cięższe oblicze muzyki elektronicznej.

Wraz z ostatnim ogłoszeniem Red Bull Music Academy Weekender w siłę rośnie reprezentacja polskich artystów. RAU to stołeczny producent i raper z potencjałem, który trafił pod skrzydła wytwórni Alkopoligamia, gdzie właśnie przygotowuje swój debiutancki album. RAU zarówno w swoich mocnych beatach jak i mikrofonowych wyczynach preferuje swobodę i pomysłowość i nieprzypadkowo nazywany jest człowiekiem orkiestrą – o wyjątkowości jego występów na żywo i jakości nowego materiału publiczność festiwalu przekona się bez wątpienia w piątkowy wieczór. Kolejna propozycja na ten wieczór to szalony występ JAAA!. Na styku swobody i atmosferycznej elektroniki, polska grupa JAAA! tworzy muzykę podszytą potrzebą opowiadania historii i tworzenia interesujących kompozycji. Debiutancki album grupy – ‘Remik’, opowiada historię chłopca uciekającego od rzeczywistości. Jak rozwinie się opowieść, przekonają się na żywo uczestnicy festiwalu. W sobotę na scenie zadebiutuje z koncertem SONAR, czyli związany z U Know Me Records – Sonar Soul w kolejnym muzycznym wcieleniu. Tym razem zaprezentuje się na żywo w składzie poszerzonym o perkusistę Rafała Dutkiewicza, Artura Bogusławskiego oraz utalentowaną, debiutującą wokalistkę Lenę Osińską, znaną także pod pseudonimem Lenahype. Grupa stawia na język ojczysty, przy tekściarskim wsparciu Mateusza Holaka z Małych Miast. Wspomagany przez kwartet smyczkowy SONAR może okazać się czarnym koniem festiwalu.

SONAR

***

Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po świecie, serwujący najciekawszą selekcję muzycznych odkryć miejski festiwal. Między 19 a 22 maja w Warszawie, podczas trzeciej edycji zaprezentuje się ponad 30 artystów, z mocną reprezentacją Polski, w unikalnych kolaboracjach oraz premierowych odsłonach. Poza nowo ogłoszonymi nazwiskami, podczas 4 dni festiwalu w Pałacu Kultury i Nauki wystąpią:  Stormzy, Zebra Katz, BRODKA CLASHES, Małpa Live Band, Ibeyi, Jessy Lanza, Swindle Live Band, Lena Willikens, Robot Koch, RP Boo, Sevdaliza, Samiyam, Miss Red vs The Bug, DJ Paypal, Pev+Kowton, Jacek Sienkiewcz,  Good Paul oraz Rhythm Baboon. Zaprezentuje się wytwórnia MOST z „The Beginning” Showcase, oraz Warsoul Session: Tribute To Maceo. Festiwal otworzy koncert Lado Abc & U Know Me: Uncovered, a zamknie Wojtek Mazolewski Big Bang z gościnnym udziałem legendy jazzu – Zbigniewa Namysłowskiego. Bilety 2-dniowe oraz 1-dniowe na poszczególne dni festiwalowe oraz Koncert Otwarcia i Koncert Zamknięcia dostępne są w sprzedaży internetowej  na www.redbull.pl/weekender, www.eventim.pl  i stacjonarnych punktach sieci Eventim.

RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW

19 maja 2016

Koncert Otwarcia – Lado ABC x U Know Me: Uncovered

(w składzie: Jerz Igor, Sonar, J=J, Daniel Drumz & Mr Krime, Pictorial Candi, Envee Ensemble, Der Father, RYSY, Baaba, Sotei, Lomi Lomi, Night Marks Electric Trio)

Lokalizacja: Teatr Dramatyczny

20 – 21 maja 2016

ANDY STOTT, KANGDING RAY, ZAMILSKA, RAU, JAAA!, SONAR

BRODKA CLASHES, Małpa Live Band, Stormzy, Ibeyi, Zebra Katz, Jessy Lanza, Swindle Live, Dj Paypal, Miss Red vs The Bug, Robot Koch, Sevdaliza, RP BOO, Samiyam, Lena Willikens, Pev + Kowton, Jacek Sienkiewicz, Good Paul, MOST ‘The Beginning’ Showcase (The Phantom & Newborn Jr., Botanica, Richu M, Grobel), Warsoul Session: Tribute to Maceo (Envee, Jealo, Hory, Misty), Rhythm Baboon.

Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki

22 maja 2016

Koncert Zamknięcia – Wojtek Mazolewski Big Bang feat. Zbigniew Namysłowski

Lokalizacja: Teatr Studio

BILETY (ceny obowiązujące do 17/05/2016)

Koncert Otwarcia (19.05) – 49 zł / Karnet 2-dniowy (20-21.05) – 109 zł / Karnet 1-dniowy (20.05 lub 21.05.) – 69 zł / Koncert Zamknięcia (22.05) – 49 zł / Karnet 4-dniowy – bilety wyprzedane

Więcej informacji o festiwalu oraz biletach:

redbull.pl/weekender

***

O RED BULL MUSIC ACADEMY

Red Bull Music Academy to globalny projekt muzyczny, którego celem jest promowanie innowacjności i kreatywności w muzyce. Od 1998 r. Akademia organizuje rozmaite wydarzenia muzyczne – warsztaty, wykłady, pokazy, festiwale, koncerty, sesje studyjne – tworząc tym samym wyjątkowe, międzynarodowe laboratorium muzyczne. Skupia wokół siebie legendarnych twórców, pionierów swoich gatunków (takich, jak np.: Flying Lotus, MF DOOM, Richie Hawtin, Erykah Badu, Brian Eno, Hudson Mohawke, czy Bob Moog) oraz najbardziej utalentowanych i kreatywnych debiutantów z całego świata. Zachęca do szukania nowych kierunków muzycznych i inicjuje nietypowe kolaboracje muzyczne. Red Bull Music Academy tworzy platformę do wymiany wiedzy, inspiracji i wspólnego czerpania radości płynącej z muzyki, o której więcej można dowiedzieć się na: www.redbullmusicacademy.com