Smokin’ Session @ Kamieniołomy

Pierwsza dubstepowa impreza w historii Kamieniołomów! Smokin’ Session jest przedłużeniem imprez, które odbywają się nieregularnie w Warszawie od ponad dwóch lat i za które odpowiada MustNotSleep a ich celem zawsze było przedstawianie mało znanych elektronicznych brzmień z całego świata. I tak będzie też tym razem!

SMOKIN' SESSION @ Kamieniołomy

12 marca 2011

Kamieniołomy

ul. Ossolińskich 3
Warszawa
start: 21:00
wstęp: 10 zł

SENTEL
http://www.facebook.com/sentelmusic
http://www.concretecut.pl/?page_id=39

Sentel to Sylwia Kopyś (19) i Bartek Baran (22), dwoje utalentowanych artystów elektronicznych, pochodzących z Krakowa. Na ich nowatorskie kompozycje składają się niebanalne bity, daleko posunięte linie melodyczne jak również sample wokalne, które bardzo inteligentnie
wypełniają utwory “Chapel 20″ i “Widow”. Ze swoją twórczością ocierają się o gatunki z dziedziny avant-dance, ale można śmiało powiedzieć, że ich muzyka to post-dubstep znana także jako bass. Gdybyśmy musieli ich porównać do kogoś z ich gatunku, mogli by to być Ikonika czy Untold. Dużym wpływem na muzykę miała kultura undergroundowa w UK, wszystko z pod znaku Kompakt Records czy Punch Drunk Records z Brystolu, życie nocne Krakowa, gry video i zamiłowanie do black metalu. Debiutancki singiel Sentel Chapel 20 / Widow ujrzał światło dziennie 20-go września 2010.

PTR1
http://www.facebook.com/ptr1music
http://www.concretecut.pl/?page_id=118

Nieustannie poszukując nowych form wyrazu, producent, DJ i realizator dźwięku ptr1 od zawsze
spędzał godziny starając się wycisnąć maksimum ze sprzętu i oprogramowania zgromadzonego w swoim domowym studiu. Rozpoczynając swą podróż od instrumentalnego hip-hopu, przez breakbeat, drum’n’bass i różne eksperymentalne formy, trafił wreszcie na obszar znajdujący się gdzieś pomiędzy dubstepem, ambientem, dubową elektroniką, 2stepem oraz techno i eksploruje go do dziś.

Od 2010 roku związany z nową polska wytwórnią skoncentrowaną na brzmieniach szeroko pojętej
zbasowanej elektroniki – Concrete Cut – wydał w listopadzie bardzo dobrze przyjętą przez krytyków i miłośników tego typu brzmień epkę zatytułowaną Above The Structures, zawierającą 5 własnych kompozycji i dwa remiksy w wykonaniu Shoju (Concrete Cut) oraz Teielte (U Know Me). Występując na żywo, producent prezentuje live act zawierający solidną dawkę niskiego basu, zróżnicowanego beatu i dubowych przestrzeni, bawiąc się zarówno własnymi produkcjami i remiksami jak również tworzonymi często w drodze improwizacji editami utworów innych artystów.

Oraz gospodarze cyklu:

MustNotSleep
http://www.facebook.com/mustnotsleepdjs

Kacper P
http://www.mixcloud.com/kacperp/

Od początku twierdził, że nie lubi dubstepu. Mimo to gra od trzech lat wraz z Fauem zawsze najbardziej hardkorowe przykłady wooble’i. Ostatnio jednak częściej usłyszycie uk funky czy future garage wymieszany z Radiohead i wszystkimi zespołami na których się wychował. Jest tą najbardziej komercyjną częścią składu, ale dobrze mu z tym.

Dim
http://soundcloud.com/stellanj

Szwedzka część kolektywu. Od ponad roku mieszka w Polsce i niemalże od razu dołączył do MustNotSleep. Imprezy dubstepowe organizował jeszcze w rodzinnym kraju, a jego pierwsze próby dj’skie sięgają pięciu lat wstecz. Specjalizuje się w graniu deepów, ale zdarza mu się skręcić w stronę jahstepu i brostepu.