UNSOUND 2013 – Nowy Początek?

UNSOUND 2013 – Nowy Początek?

Unsound

Ostatnio pojawiły się newsy dotyczące planów Unsound na ten rok. Festiwal zagości w Krakowie już po raz 11, w dniach od 13 do 20 października. Ostatnia edycja festiwalu przeszła samą siebie. Pod hasłem „The End” przeżywaliśmy tygodniową ekstazę podczas występów takich artystów jak: Oneman, Traxman, Juju&Jordash, Gathaspar, Tim Hecker w duecie z Danielem Lopatinem (aka Oneohtrix Point Never), Vessel, MikeQ, Nguzunguzu czy Shed. Wymieniać można długo bo lista muzyków była imponująca. Liczymy, że tegoroczna odsłona będzie jeszcze lepsza i z niecierpliwością wyczekujemy października.

Jeśli chodzi o Nowojorską edycję festiwalu to odbędzie się ona dopiero w maju 2014. Jednak w zamian planowana jest Unsoundowa trasa po Stanach Zjednoczonych, która organizowana jest wspólnie z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku. Potwierdzeni do tej pory wykonawcy to LXMP, Bambino Sound System czy Piętnastka (projekt Piotra Kurka).

Zbliża się także dużymi krokami Unsound Adelaide (w ramach Adelaide Festival znanego także jako Adelaide Festival of Arts, czyli australijskiego festiwalu uważanego za jeden z największych obchodów sztuki). W dniach 15-17.03 będzie można posłuchać między innymi Trinity, Actress, Demdike Stare czy Lustmord.

Z dotychczasowych zapowiedzi można spokojnie stwierdzić, że w tym roku będzie się działo. Przed nami szereg obowiązkowych wydarzeń, na których nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia na parkiecie!