Długogrająca odpowiedź od DFRNT

Dzisiaj swoją premierę ma “Emotional Response” – album autorstwa szkockiego producenta ukrywającego się pod enigmatycznym pseudonimem DFRNT. Wydawnictwo powinno zainteresować w szczególności miłośników głębokiego, zmysłowego dubstepu z elementami pasaży charakterystycznych dla dub techno.

DFRNT - Emotional Response

Pracę nad tym albumem zajęły temu producentowi z Edynburga ponad rok. Podobnie jak było to w przypadku debiutanckiego longplaya Alex’a – “Metafiction” z 2009 roku – kontynuuje on na nim rozwijanie swojej producenckiej marki – brzmienia charakteryzujące się wyrafinowanym, subtelnym podejściem do mariażu dubstepu i techno. Jedenaście utworów (w tym kilka przeróbek zaproszonych gości) krążka “Emotional Response” to spektrum bassowych emocji. Z kolei senny oryginał utworu “True” (otwierający to wydawnictwo DFRNT’a) w rękach Jack’a Dixona przekształcił się w niezwykle powabny i zwinny garage house’owy numer, który z pewnością zawojuje niejeden klubowy parkiet w Europie. Na tym drugim albumie Cowles’a można natknąć się także na popis umiejętności tego Szkota jako klasycznego kompozytora (“So Far Away”). Wydawnictwo “Emotional Response” zamyka remiks “Slumber” w wykonaniu ASC – angielskiego speca eksperymentującego drum’n’bass z idm’em.

Drugi album DFRNT’a cieszy się uznaniem Mary Anne Hobbs czy dBridge’a. “Emotional Response” pojawił się nakładem londyńskiej wytwrni Nu Directions.

DFRNT 'Emotional Response’ by Nu Directions

Już w najbliższy weekend będzie można usłyszeć DFRNT’a na żywo w Polsce. W piątek wystąpi on (w duecie z polskim producentem Paranoise) w szczecińskim klubie Alter Ego w ramach 4. edycji festiwalu “Boogie Brain

Tracklista albumu:

 1. True
 2. Faster Daddy
 3. Slumber
 4. Short Bus
 5. Relentless
 6. Rampant Behaviour
 7. So Far Away
 8. Unquode – Cold Tenderness (DFRNT Remix)
 9. Short Bus (Jus Wan Remix)
 10. True (Jack Dixon Remix)
 11. Slumber (ASC Remix)