Ellen Allien i Thomas Muller łączą siły

Ellen Allien i Thomas Muller łączą siły

Założycielka legendarnej berlińskiej wytwórni Bpitch Control, postać z pewnością nietuzinkowa wraz z jednym ze swoich podpiecznych wydała 10 stycznia EP-kę składającą się z czterech utworów, a właściwie to dwóch z tymże w podwójnych Ellen’owych i Thomas’owych wersjach. Mimo, że pomysł był wspólny to jego realizacja odbywała się równolegle w studiu Ellen w Berlinie oraz w Paryżu, rodzinnym mieście Thomasa. Efektem połączenia sił są zupełnie różne interpretacje utworów „Free Nation” i „Delta Zoo”, które mają szanse stać się parkietowymi killerami.

thomas-muller-dj

Bpitch Control aktualnie funkcjonuje niczym prężne przedsiębiorstwo. Założony w 1999 roku label długi czas reprezentował głównie berliński rynek muzyki elektronicznej, był swego rodzaju przestrzenią pozwalającą na rozwój muzyczny takich artystów jak Paul Kalkbrenner, TokTok, Sascha Funke czy Modeselektor. Można nawet pokusić sie o stwierdzenie, że wytwórnia stała się kuźnią gwiazd na skalę światową i symbolem dobrej jakości. W miarę rozwoju działalności królestwo Ellen Allien zaczęło przyciągać talenty z całego świata. Do mocnej już ekipy dołączyli Safety Scissors i Camea ze Stanów Zjednoczonych, Mr. Statik z Grecji, Aérea Negrot z Wenezueli, Dillon z Brazili, Baby G z Hiszpani oraz Joy Wellboy z Belgii. Działalność wytwórni nie ogranicza się jedynie do tworzenia muzyki – zajmuje się także projektowaniem grafiki, video, modą oraz lifestyle’m. Nie da się jednak ukryć, że jednym z ważniejszych elementów kreujących jej wizerunek są energetyczne imprezy odbywające się w klubach oraz w ramach festiwali na całym świecie.

Póki co być może jesteśmy świadkami narodzin królewskiej pary tech-house. Sprawdźcie sami.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/playlists/14442928″ params=”color=ff6600&auto_play=false&show_artwork=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]