Electrocapital pres. DJ TLR (Crème Organization, R-Zone, Godspill / NL)

Electrocapital pres. DJ TLR (Crème Organization, R-Zone, Godspill / NL)

Jak wiele muzycznych historii, także ta miała swoje początki we wczesnych latach 80tych. Dokładnie w 1983 roku, Jeroen Van Der Star, obecnie znany jako DJ TLR, zagrał swoją pierwszą imprezę. Jak sam wspomina, jego pierwszy świadomy kontakt z gramofonem i płytą winylową nastąpił gdy miał 12 lat. Podczas jednej ze szkolnych imprez, przy użyciu tylko jednego adaptera i mikrofonu, mixował płyty takich artystów jak Culture Club, Grandmaster Flash czy Stevie Wonder.
Późniejsze lata szkolne Jeroen wraz z przyjaciółmi spędzili na graniu głównie junglowych brzmień, jednak w miarę upływu czasu co raz chętniej poddawali się wpływom kultury squotowej, która w tym czasie co raz prężniej rozwijała się w administracyjnej stolicy Holandii, przynosząc całkiem nowe możliwości…

Poprzez splot różnych wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni nowego dziesięciolecia, zachodnie wybrzeże Holandii zaczęło zyskiwać co raz większe uznanie podziemnych artystów elektronicznych, jak chociażby Alden Tyrell czy Rude 66. W tym samym czasie TLR pracował nad forum Global Darkness, którego celem było zjednoczenie wszystkich podobnie myślących elektro-freaków. Równocześnie założył także własny label, Crème Organization, który szybko stał się drugim domem dla takich artystów jak Danny Wolfers czy Orgue Electronique, a z czasem także przystanią dla muzyków z całego świata, takich jak Alexander Robotnick, Bangkok Impact, Willie Burns, D’Marc Cantu, Neville Watson czy DJ Overdose.

Obecnie TLR większość czasu spędza grając imprezy na całym globie oraz wydając całą masę świetnych nagrań pod szyldem Crème Organization. Jak sam tłumaczy, nie ma swojego ulubionego miejsca do grania, gdyż za każdym razem jest inaczej, nawet w tym samym klubie… preferuje jednak miejsca ciemne i mroczne, z wgniatającym w ziemię soundsystemem oraz pełne hałaśliwej publiczności…

KONKURS

Jeśli chcecie zgarnąć wejście na tą imprezę wystarczy, że pod postem dotyczącym tego tekstu na naszym Facebookowym fanpage’u odpowiecie na pytanie: Podaj tytuł EPki, którą TLR nagrał pod pseudonimem Mr. Clavio (w duecie z Dannym Wolfersem).
Do rozdania mamy 2×1 także jest o co walczyć 🙂

Nazwiska zwycięzców podamy 23.01 koło 20. Powodzenia!

***

DJ TLR (Crème Organization, R-Zone, Godspill / NL)
www.globaldarkness.com/djtlr
www.soundcloud.com/cremeorganization

NO.107
(Planet Rock Electro / Łódź)
www.facebook.com/planetrockelectro

PLASTIC DOLL
(Electro Moustache / Toruń)
www.facebook.com/electro.moustache

ELECTROCAPITAL
(Chupax, Siapa Bum, Noisy, Erreur)
www.facebook.com/electrocapital
www.soundcloud.com/electrocapital

***

24.01.2014 / Start: 23:00
Nowa Jerozolima, Aleje Jerozolimskie 57

Wydarzenie: http://ow.ly/rNqYj
Bilety: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu eventu
http://www.biletomat.pl/imprezy/dj-tlr-363

Zapraszamy!