Legowelt w Warszawie za kilka dni

Legowelt w Warszawie za kilka dni

Żywa legenda, postać niewymagająca przedstawiania fanom zaawansowanej elektroniki Danny Wolfers znany przede wszystkim jako Legowelt wystąpi 16 listopada w warszawskim klubie Nowa Jerozolima (szczegóły w naszym kalendarium). Z tej okazji mamy dla Was do zgarnięcia dwa pojedyncze wejścia! Jeśli chcecie je zdobyć wystarczy, że polubicie post o wydarzeniu na naszym Facebooku i dodacie w komentarzu link ulubionego utworu Legowelta. To bardzo proste także do dzieła! 🙂

Poza tym, organizatorzy imprezy (kolektyw Electrocapital) ma dla Was podpisaną przez Legowelta płytę „Teen Romance EP”, która ukazała się niedawno pod banderą L.I.E.S.! Jeśli macie na nią chrapkę- bierzcie udział w tym konkursie .

 Powodzenia!Legowelt

Squadra Blanco, Nacho Patrol, R-Zone, Xamiga, Trackman Lafonte & Bonquiqui…Co łączy wszystkie te nazwy? Odpowiedź brzmi: Danny Wolfers, holenderski producent i żywa legenda, szerzej znany światu jako LEGOWELT. Postać niewymagająca przedstawiania fanom zaawansowanej elektroniki, żonglująca muzycznymi konwencjami równie przewrotnie jak ksywkami. Już 16 listopada, jako gość kolejnej imprezy Electrocapital, ponownie odwiedzi Warszawę. Muzyczny czarnoksiężnik z Hagi nie wraca jednak z pustymi rękoma. Stołeczna publiczność spodziewać się może porywającego, maszynowego live actu oraz kilku innych, niegodnych pominięcia niespodzianek, o które zadbają pozostali goście, Chino & S1 Warsaw, prezentując tego wieczoru w Nowej Jerozolimie nowe wydawnictwo, EPkę „Duch”.

LEGOWELT produkcją muzyki zaczął parać się we wczesnych latach 90-tych, dorastając inspirowany przez scenę Detroit (Underground Resistance, Model 500, Blake Baxter, Drexcyia) i Chicago (Farley Jackmaster Funk, Armando Gallop, Mr. Fingers). Zafascynowany surową estetyką punkowej muzyki grupy Unit Moebius, od początku wkroczył na drogę eksperymentów i związał się z wytwórnią Bunker Records. Jego debiutancki vinyl “Pimpshifter”, prezentujący mieszankę Italo Disco i Chicago Housu, błyskawicznie stał się obiektem kultu. Nieszablonowość, bezkompromisowość wobec trendów, szalona fantazja producencka oraz umiłowanie hardware’u w dobie postępującego software’owego konformizmu zasłużenie i naturalnie uczyniły z LEGOWELT’a ikonę świata undergroundowej muzyki klubowej. Cały czas aktywny, rzadko każe długo czekać na swoje wydawnictwa, ostatnimi czasy udzielając się m.in. na takich labelach jak Clone Records, Crème Organization, L.I.E.S. czy Unknown To The Unknown.

CHINO, drugi z gości, nieprzypadkowo dzielić będzie kolejny raz scenę z głównym bohaterem… Pochodzący z Katowic producent opanował sztukę wywoływania duchów żyjących w maszynowych instrumentach. Inspirowany przemysłowymi krajobrazami, wyspecjalizował się w wyzwalaniu ciężkiego groove’u i poszukiwaniu piękna w bardzo surowych strukturach. Już 19 listopada, nakładem wytwórni S1 Warsaw ukaże się jego EP-ka „Duch”. Oryginalny „Ghost” łączy w sobie najlepsze składowe szkoły klasycznego electro i świeże spojrzenie młodego producenta. Na stronie B płyty zagościł remix autorstwa XAMIGA, czyli duetu Legowelta i Xosar, dźwiękowy kolaż stanowiący reinterpretację tytułowego utworu „Ghost”. Murphy Jax, z właściwym dla siebie imprezowym zacięciem, przygotował zaś jasną, italo-house’ową wersję, której porywająca melodia zapada w pamięć. Nowa EPka dostępna będzie w dystrybucji sieci Clone, zaś już 16 listopada, Chino przedstawi wszystkim „Ducha” w pełni maszynowym wydaniu! Artystom muzycznie towarzyszyć będą Grobel z S1 Warsaw oraz gospodarze wydarzenia, kolektyw Electrocapital.