Pearson Sound – REM

Pearson Sound – REM

a
David Kennedy znany przede wszystkim jako Pearson Sound jest postacią bardzo ważną dla współczesnej muzyki elektronicznej.

Jeden z trójki założycieli Hessle Audio, wytwórni o bardzo dużej renomie może poszczycić się sporą dyskografią jeśli chodzi o muzykę wydawaną pod trzema aliasami (Maurice Donovan, Ramadanman oraz Pearson Sound).

Zeszły rok w moim osobistym odczuciu był dla Kennedy’ego może nie tyle przełomowy, co jednak bardzo ważny dla jego dalszej drogi.

Przede wszystkim należy wspomnieć o świetnej dwunastce „Untitled/Footlose” wydanej własnym nakładem.

Dalej nie było gorzej bo miała miejsce głośna kolaboracja z dwójką panów a w zasadzie już duetem, czyli Boddiką i Joy’em Orbison’em w otwierającym materiał utworze „Faint”.

Pod koniec września zeszłego roku Kennedy zdecydował się na wydanie trzech kompozycji sygnowanych logiem własnej wytwórni Hessle.

Clutch bo taki tytuł nosi dwudziesty drugi w katalogu wytwórni materiał przyjęty został dość sceptycznie.

Wielu kręciło głowami narzekając, że nie jest to materiał nadający się do grania w klubach (innego zdania jest Ben UFO).

Ten rok z jego strony przyniósł nam utwór o nazwie „Quivver”, który znalazł się na trzeciej serii ’12 składających się na kompilację dla wytwórni Non Plus (Think and Change).

Pozwolę sobie również wspomnieć o jeszcze świeżym i bardzo ciekawym podcaście dla RA.

Skupmy się jednak na w miarę najświeższej informacji mimo, że EP’ka miała swoją premierę 13 Maja.

Nowe wydawnictwo wydane własnym sumptem składa się z czterech nowych kompozycji.

W produkcjach anglika ciężko dopatrywać się jakiegoś stałego, kluczowego punktu odniesienia.

Śmiało w jego ostatnich produkcjach możemy znaleźć echa świetności dubstepu, inspiracje chicagowskim juke jak i bardziej technicznym graniem.

Dowodem na to jest chociażby rozbieżność gatunkowa w doborze utworów zarówno gdy występuje w klubach i wtedy gdy nagrywa podcasty (vide ostatni dla RA).

Warto zwrócić uwagę zarówno na  to co wychodzi nakładem wytwórni Hessle Audio i na to co z pod swoich rąk wypuszcza David Kennedy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/playlists/5246911″ params=”” width=” 100%” height=”450″ iframe=”true” /]