Appleblim dla Apple Pips

Appleblim dla Apple Pips

s

Laurie Osborne szerzej znany jako Appleblim jest nie wątpliwie ważną postacią na brytyjskiej scenie muzyki elektronicznej.

Współtwórca wraz z Shackletonem kultowej wytwórni Skull Disco założonej w 2005 roku.

Rok 2008 dla Osborne’a byl rokiem przełomowym gdyż wydał 6 część kultowej serii Dubstep Allstars a przede wszystkim samodzielnie założył wytwórnię pod nazwa ’Apple Pips’.

Reprezentujący Bristol jeden z ważniejszych miast na mapie wyspiarskiej muzyki niezależnej, Appleblim może poszczycić się bardzo udanymi wydawnictwami w swojej wytwórni.

Po drodze wartymi odnotowania są również kolaboracje Osborne’a z Shackletonem i szefem wytwórni Punch Drunk również brystolczykiem Peverelist’em.

Szczególną uwagę należy zwrócić również na wydaną w 2010 roku w Aus Music EP’kę 'Void 23′, którą współtworzył wraz z Ramadanmanem aka Pearson Sound.

Wróćmy jednak do teraźniejszości, mamy rok 2013 i Appleblim po tylu latach działalności na scenie debiutuje solowo dwunastocalówką 'Fluorescent / Past Present Future’.

Trudno mówić tutaj o jakimkolwiek novum, gdyż dwa utwory przywołują na myśl złote lata muzyki house głównie tej z połowy lat ’90, ale nic poza tym.

Strona B, czyli 'Past Present Future’ jest czymś z czym od jakiegoś czasu obcował Anglik gdy powoli za sobą zostawiał pamięć za złotymi latami około dubstepowych dźwięków.

Mowa tu o typowym modnym ostatnio wyspiarskim garażowym brzmieniu przeplatanym rytmicznie z muzyką house.

Premiera odbyła się 10 czerwca a ja z tego miejsca zapraszam do odsłuchania clipów:

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/90575882″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/90574967″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]