Po Original Source Up To Date Festival w Białymstoku

Po Original Source Up To Date Festival w Białymstoku

No i stało się! Czwarta edycja festiwalu Original Source Up To Date dobiegła końca, a my jesteśmy przekonani, że tegoroczna impreza pobiła wcześniejsze na głowę. Zainteresowanie festiwalem przerosło nasze oczekiwania – wyprzedaliśmy wszystkie bilety na piątek, jak i na sobotę! Widzowie bawili się na naszych pięciu scenach: Hip hop tent, Stan Skupienia/ Technosoul, Beats oraz Home Sweet Home. Namiot pękał w szwach, kiedy na scenie występowała legenda amerykańskiego rapu DAS EFX. W czasie gdy energia płynąca z hip hopu rozgrzewała publikę do czerwoności, na scenie Stan Skupienia królował spokój. Widzów poniosły fale ambientu serwowane przez wirtuoza zmysłu słuchu- Synkro. Drugiego dnia, hala zaaranżowana na Black Lodge z legendarnego serialu Twin Peaks, zamieniła się w serce tętniące muzyką techno. Dzięki najlepszemu na świecie soundsystemowi FUNKTION-ONE, widzowie mogli w pełni zrozumieć istotę techno oraz dryfować w oceanie dźwięków. Na scenie wystąpił enigmatyczny RROSE, który porwał tłumy swoim ciężkim brzmieniem. Scena BEATS ze swoją barokową scenografią, pozwoliła słuchaczom poczuć bogactwo dźwięków. To właśnie tam można było się wyskakać przy zwariowanym Munchim! Na Home Sweet Home naprawdę można było się rozgościć i poczuć jak w domu- siedząc w domowych fotelach, można było posłuchać Polskich Djów, którzy serwowali bity tłuste jak pączki Pani Eugenii.

Podsumowując: było głośno, tłoczno, ale też przyjemnie, kolorowo, nierutynowo i.. świątecznie, bo nasz festiwal to swojego rodzaju święto muzyki, na którym po prostu nie wypada nie być!

Nie smućcie się zbyt długo, ponieważ już w następną sobotę (28.09) Węglowa raz jeszcze stanie się epicentrum dobrej muzyki i klimatu. W ramach Wschodu Kultury i jego białostockiej odsłony, czyli festiwalu „Inny Wymiar”, Original Source Up To Date organizuje swoje after- party! Dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury będziemy mogli spotkać się z legendami oldschoolowego electro z USA oraz plejadą artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego. Wystąpią: Egyptian Lover, Arabian Prince, Pavel Ambiont & Olga Solar, Stanislav Tolkachev, Jorjick, SA, Dj Kreep. Co więcej, Węglowa stanie się miejscem projektu „Znakobractwo” polegającego na stworzeniu graffiti opartego na alfabetach krajów Partnerstwa Wschodniego. Wstęp Wolny! Serdecznie zapraszamy.

Link do after party: https://www.facebook.com/events/235289879951399/

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury

Przedsięwzięcie powstało w ramach przygotowań do Projektu koordynowanego koncepcyjnie i realizacyjnie przez Białostocki Ośrodek Kultury

[nggallery id=19]

Zdjęcia: Arkadiusz Krassowski)

[nggallery id=17]

Zdjęcia: Przemysław Sejwa

[nggallery id=18]

Zdjęcia: Natalia Kalina