ptr1 – Above the Structures EP

ptr1 – Above the Structures EP

ptr1 – Above the Structures EP

Ptr1, producent z Płocka postanowił usatysfakcjonować wszystkich czekających na polską odpowiedź na postdubstep i dostarczyć zapowiedziane  w tytule co najmniej 30 cm ponad strukturami. W wydaniu jego debiutanckiej epki pomógł mu w tym nasz  rodzimy, młody ale bardzo dzielnie sobie radzący label Concrete Cut.

Jak ptr1 obiecał klimat Above The Structures EP ładnie rozlewa się nad dachami fabryk podwodnymi wokalami i organicznymi przestrzeniami z dubtechno. W swoim podejściu do postdubstepu piter stosuje wyraźniejsze niż zazwyczaj  w wersji post perkusję i idąc w melancholię  nie rezygnuje do końca z taneczności i dynamiki utworów, dzięki czemu, jak również sugeruje Concrete Cut w promocyjnym tekście, materiał świetnie nadaje się do słuchania na słuchawkach jak i do zadymionych  klubów.

ptr1

Na epce znajduje się 5 autorskich kompozycji, oraz 2 remiksy. Mi najbardziej do gustu przypadły „Riverside Dub”, w którym typowe dla postdubstepu rozmarzenie pitah osiąga między gitarowymi riffami, które kojarzą się z tym co kiedyś z dużym powodzeniem robił Bill Laswell w swoich projektach. „Cold” natomiast, jako najcięższy i najdynamiczniejszy na epce utwór, ma potencjał żeby stać się killerem melo-densflorów i daje nadzieje postdubstepowcom na żywsze popląsanie przy swoich ulubionych dźwiękach.

Produkcja na światowym poziomie, która otrzymała już wsparcie od wielu zagranicznych djów i promotorów tej muzyki , między innymi od Roba Bootha, BunZer0  i  Whistly i otrzymuje również wsparcie od future-bass.pl. Co mi się najbardziej podoba na tej epce to właśnie to zostawienie w postdubsach wyraźnych perkusji w czym ptr1 jest nowatorski i to jak ładnie z szurająco-stukającymi perkusjami i dubtechnoelementami zagrała elektryczna gitara.  Wszyscy wielbiciele takich klimatów jak Scuba  15stego listopada  skierujcie swoje przeglądarki na dobre sklepy z muzyką.

Lista utworów:
1. Riverside Dub- 5:26
2. Comatose – 5:18
3. Falling – 6:24
4. Cold – 6:14
5. Above the Structures – 5:06
6. Riverside Dub (Shoju remix) – 4:12
7. Cold (Teielte remix) – 2:42

Dzięki uprzejmości artysty i labelu za darmo możecie pobrać utwór Falling:

ptr1 – Falling

ptr1 – Falling