RBMA World Tour 2011: przystanek Berlin

RBMA World Tour 2011: przystanek Berlin


Odbywająca się po raz pierwszy seria występów w ramach Red Bull Music Academy World Tour trwa w najlepsze. Za nami już budowanie najpotężniejszego soundystemu w Kapsztadzie oraz niezwykle twórcze spotkania z artystami w przestrzeniach legendarnego studia nagrań Hansa Studios w Berlinie. Przedstawiamy multimedialną relację z sesji muzycznych z udziałem takich artystów jak, Radio Slave, Moritz von Oswald, Brandt Brauer Frick i wielu innych. 

Od końca sierpnia do października włącznie trwa cykl – Red Bull Music Academy World Tour 2011. Imprezy, koncerty i spotkania z artystami, odbywają się w strategicznych dla muzycznej estetyki punktach globu, w których stacjonowała Akademia w ciągu 14 lat swej działalności.

RBMA World Tour

Od 7 do 9 września, RBMA on Tour stacjonowała w Berlinie, gdzie w Hansa Studios, odbyły się warsztaty w towarzystwie szefa Basic Channels, Moritza Von Oswalda i Toma Mullera, inżyniera dźwięku, pracującego choćby z Davidem Bowie u szczytu jego kariery w latach 70. Muzyczne spotkania wzbogacili wybitni producenci, a wśród nich, Gareth Jones, znany ze współpracy z Depeche Mode i Einstürzende Neubauten oraz mistrz pracy studyjnej Robot Koch. Całość uświetniły występy na żywo takich artystów, jak Radio Slave, Brandt Brauer Frick, Andreya Tiana, Nina Hagen Band i szturmującego listy przebojów, niemieckiego rapera Caspera.

Sprawdźcie skrót z berlińskich spotkań w  przestrzeniach legendarnego studia nagrań Hansa Studios, zarejestrowanych w ramach Red Bull Music Academy World Tour 2011.

Niebawem kolejne relacje z następnych przystanków światowej trasy RBMA, w tym zarejestrowane spotkanie z Questlove w Paryżu. Utalentowany perkusista i producent hip hopowy zaprezentował światu po raz pierwszy swój nowym projekt Afro-Picks. Premierę uświetniły gościnne występy takich sław jak, Fela Kuti, Macy Gray, Amp Fiddler oraz grupa Antibalas.

Pełny program i więcej informacji o Red Bull Music Academy World Tour 2011: www.redbullmusicacademy.com/worldtour/