Up To Date Festival 2023 – Czerwcowa edycja przynosi zmiany!

Up To Date Festival 2023 – Czerwcowa edycja przynosi zmiany!

Up To Date od lat kojarzył nam się z następująco: Białystok, jesień, techno, rap, ambient. W tym roku niektóre z elementów się zmienią. Największą niespodzianką jest przeniesienie festiwalu na czerwiec i odbędzie się w dniach 23-24, co jak piszą organizatorzy, podyktowane jest przeprowadzonymi badaniami wśród uczestników festiwalu.

Decyzja o przeniesieniu festiwalu z jesieni na czerwiec miała wiele źródeł, a najważniejszym z nich było badanie Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku przeprowadzonego wśród publiczności Up To Date Festivalu. Decyzja o zmianie daty nie była ani spontaniczna, ani łatwa. Przez wiele lat byliśmy festiwalem zamykającym sezon letnich wydarzeń muzycznych. Było to swego rodzaju nie tylko igranie z kaprysami pogody, ale także możliwościami finansowymi naszych sympatyków. Do tej pory były to nasze intuicje. Dziś, dzięki pracy wykonanej przez pracowników Instytutu Socjologii UwB, wiemy, że miały one swoje podstawy, mówi Jędrzej Dondziło, Dyrektor Programowy UTDF. 

Zmianie daty towarzyszy również zmiana miejsca, w którym festiwal się odbywa. Z Białostockiego Stadionu Miejskiego impreza przenosi się w bardziej zielone tereny, a sam festiwal ma mieć outdoorowy charakter. W myśli rave’owych imprez, dokładna lokalizacja pozostaje tajemnicą!

Najważniejszą informacją jest oczywiście line up, który prócz techno, wypełniony jest mnóstwem muzyki basowej, eksperymentalnej, jungle, a sami artyści wywodzą się głównie ze środowisk undergroundowych. Dodajmy również, iż Up To Date nawiązał w tym roku partnerstwo z norweskim festiwalem Monument, dzięki czemu festiwal zaimportował tamtejszych artystów jak Lara Palmer, Henrii Havaas, Keen Distress. Pełen line up z podziałem na dni prezentuje się następująco:

PIĄTEK:

ALLG b2b gummi 
Amulador 
Azu Tiwaline 
Civilistjävel! live 
D-Leria live 
Dynasonic live 
Henrii Havaas
Joachim Spieth live 
Keen Distress live 
Lara Palmer b2b Aksamit 
Launaea live 
Luigi Tozzi live 
mad miran b2b Glassz
Moonlight Resort & Spa live 
Mun Sing live
Ossia live 
Puce Mary live 
Rhyw 
DJ Slugo 
Viels live
Zenker Brothers

SOBOTA:

2 Bad Mice 
Andrea Belfi live
Antenes b2b Erika
Bambi Uzi b2b Nova Cheq
bvdub live
Chontane b2b Cranz
Commodo
Fireground live 
Gosha Savage live 
Igor Glushko
Mareena b2b Kerrie
Maria W Horn live
NFNR live AV
Sedvs live
Surgeon
Syncøpe live
Teki Latex
The Transcendence Orchestra live
upsammy + Jonathan Castro live AV
YAC live