Znamy Mistrza Polski Red Bull 3Style!

Znamy Mistrza Polski Red Bull 3Style!

Polski finał prestiżowych zawodów DJskich Red Bull 3Style już za nami. W sobotę w warszawskim klubie Niebo zmierzyło się ze sobą 6 uczestników, którzy walczyli o tytuł Mistrza Polski Red Bull 3Style. Do walki stanęli: DJ 69BEATS, DJ DAAZ, DJ NOZ, DJ PRAKTYCZNA PANI, DJ KOSTEK oraz DJ GAFO. Najlepszym tego wieczoru okazał się DJ 69BEATS z Sopotu, który tym samym obronił tytuł Mistrza Polski Red Bull 3Style. 

Zawody Red Bull 3Style przyciągnęły wielu fanów najlepszej muzyki klubowej. Tegoroczny finał prestiżowych zawodów DJskich odbył się w Warszawie, w klubie Niebo. Roztańczony tłum wypełniający salę po brzegi, spektakularne wizualizacje, wysoka jakość nagłośnienia a przede wszystkim utalentowani zawodnicy i zagraniczni goście sprawili, że był to wyjątkowy wieczór.

Zasady zawodów Red Bull 3Style są proste. Uczestnicy mają za zadanie przekonać do siebie zarówno wymagających sędziów, reprezentujących światową scenę DJską, jak i zgromadzoną publiczność, która oczekuje dobrej imprezy na wysokim poziomie. Każdy grający miał na to zaledwie 15 minut, a zagrany przez niego set musiał składać się z minimalnie trzech gatunków muzycznych i wyróżniać się oryginalnością. Jury w składzie DJ Puffy, aktualny Mistrz Świata Red Bull 3Style, Eskei83, Mistrz Świata Red Bull 3Style z 2014 roku oraz DJ VaZee, Mistrz Polski Red Bull 3Style 2015 mieli niełatwe zadanie. „Tegoroczny finał był na naprawdę wysokim poziomie. Moi koledzy i koleżanka pokazali umiejętności, które nie odbiegają niczym, a często według mnie są lepsze niż te reprezentowane na światowych finałach. Długo rozmawialiśmy zanim podjęliśmy decyzję, ale była ona jednomyślna.” – komentował VaZee po zakończeniu zawodów.

Po gorącym warmupie zagranym przez DJ Lazy One przyszedł czas na uczestników zawodów. Jako pierwszy wystąpił DJ DAZZ, którego energetyczny set był mocnym początkiem konkursowych zmagań. Po nim na scenę wkroczyła jedyna kobieta w gronie zawodników – DJ PRAKTYCZNA PANI, która udowodniła, że DJing nie jest typowo męską dyscypliną. Jako kolejny wystąpił DJ 69BEATS. Swoją selekcją porwał tłum, a jury oczarował wysokimi umiejętnościami technicznymi. Po nim wystąpili DJ NOZ oraz DJ KOSTEK, którzy podtrzymali tempo imprezy. Szóstkę finalistów zamykał DJ GAFO, który wycisnął z publiczności ostatnie taneczne rezerwy.

Po gorącej debacie jury zdecydowało, że tytuł Mistrza Polski Red Bull 3 Style ponownie należy się DJowi 69BEATS. „Plecy mnie bolą, bo ciężkie to trofeum” – żartuje obrońca tytułu. „Dzisiaj czułem się na luzie, miałem kontakt z publiką i zdecydowanie grało mi się najlepiej ze wszystkich turniejów Red Bull 3Style, w których brałem udział.”- kontynuuje.

Zgromadzona publiczność miała również okazję przekonać się o umiejętnościach, które doprowadziły na szczyt DJa PUFFY i DJa ESKEI83. Po zakończonych zawodach obydwaj zaprezentowali w swoich setach wysokie umiejętności techniczne jak i świetną, często zaskakującą, selekcję.

„Nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem, gdyby nie te zawody. Przez to że jestem częścią ekipy Red Bull3Style zacząłem więcej grać, występować za granicą” – stwierdził DJ DAZZ. Kolejną szansę o dołączenie do Mistrzów Świata Red Bull 3Style otrzymał DJ 69BEATS, który zmierzy się ze zwycięzcami z innych krajów, podczas globalnego finału zawodów. Po raz pierwszy odbędzie się on w Polsce, w lutym 2018 r.

Więcej informacji na temat zawodów znajduje się na stronie www.redbull3style.com oraz www.redbull.pl/muzyka.