Ideal Audio Showcase

Ideal Audio Showcase

Data:
22 marzec 2014
start 23:00
Cena: 29/35 pln pln
Facebook Event

Miejsce:
Klub Pralnia
Wrocław
ul. Krakowska 100
Poland

Zagrają:
Duss, Ejmi, Jens Bond, Miód, Oliver Huntemann, Porcelain Head

OLIVER HUNTEMANN – to legenda znana fanom EDM’u od ponad 20 lat. Poza niezliczoną ilością muzycznych projektów, wydawnictw oraz remixów założył oraz prowadzi kilka liczących się wytwórni. Jedną z nich jest CONFUSED RECORDINGS, która powstała w 1995 roku i wydaje hybrydę techno i electro. JOHN DIGWEED, ELEKTROCHEMIE LK, UMEK, OLIVER KLEIN, MARCO BAILEY, KIKO to tylko niektóre projekty z katalogu CONFUSED. Kolejnym krokiem Huntemanna jako wydawcy było założenie w 2008 roku IDEAL AUDIO, głównym nurtem są techniczne i taneczne odmiany minimalu. IDEAL AUDIO to: SEBROK, DUBFIRE, THE GLITZ, EXTRAWELT, czy ELECTRIC RESCUE. W twórczości Olivera bardzo mocnym i widocznym akcentem są projekty z jego bliskim przyjacielem STEPHANEM BODZINEM, na swoim koncie maja ok 200 produkcji oraz remixów, pod różnymi pseudonimami, jak np: HECTOR powstały w 1994 roku czy kolejne juz bardziej współczesne jak: H-MEN, czy REKORDER. REKORDER to jednocześnie wytwórnia, artysta oraz tytuł jedenastu EP’ek wydanych w latach 2005-2008. Długi czas nie było wiadomo kto jest autorem tego projektu gdyż płyty ukazywały się z bardzo skromnymi informacjami. Trudno tez określić gatunek tej muzyki, na pewno słychać w nim charakterystyczne brzmienie obu autorów, głębokie i melodyjne linie basowe i zacięcie do brudnego syntetycznego dźwięku.
Oliver w swojej długoletniej karierze wpółpracował z DUBFIRE’em (DEEP DISH), pojawił sie również jako oficjalny REMIXER u CHEMICAL BROTHERS, UNDERWORLD, KOLLEKTIVE TURMSTARSSE, EXTRAWELT oraz DEPECHE MODE. W 2006 roku wydał album “Fiber”, który zasilił katalog International Deejay Gigolo Records prowadzonej przez samego DJ’a HELL’a. Co w bardzo dosadny sposób zaznaczyło pozycję OLIVERA na scenie mocnego i mrocznego technicznego electro, a jednocześnie jest dowodem na jego wszechstronność w produkcji muzycznej.

JENS BOND – Przedstawiciel berlińskiej sceny tech-house’owej. Należy do bardzo prężnie działającego wydawnictwa Highgrade Records, które ucieka od mainstreamu, ale jednocześnie stawia na jakość i niepowtarzalny taneczny charakter utworów. Od 2001 roku mają w swoim spisie ponad 150 wydawnictw i są to typowe sztosy! Tworczość Jensa docenili STEVE BUG i jego POKER FLAT, oraz LUCIANO i CADENZA, regularnie gra w najlpeszych klubach Berlina, Watergate, Panorama Bar, Katerholzig, czy Suicide Circus.

LINE UP:
Oliver Huntemann
https://soundcloud.com/oliver-huntemann
http://www.residentadvisor.net/dj/oliverhuntemann/

Jens Bond
https://soundcloud.com/jens-bond
http://www.residentadvisor.net/dj/jensbond

DUSS
https://soundcloud.com/duss-official
http://www.residentadvisor.net/dj/duss

Seb b2b Normalny Typ
Miód
Porcelain Head
Ejmi

VJ’s:
Luminator
vj emiko
Pikilipita (fr)
IONX
odaibe
Icyd