U Know Me Showcase

U Know Me Showcase

Data:
14 marzec 2014
start 23:00
Cena: 15-20 pln
Facebook Event

Miejsce:
Projekt LAB
Poznań
Grochowe Łąki 5
Poland

Zagrają:
Buszkers, Groh, Kixnare, Mr Krime, Sonar Soul

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wytwórni niezależnych wraca do Poznania ze swoim showcase’m. Występy live zaprezentują krakowski weteran Mr Krime (perkusja + klawisz) oraz Sonar Soul (sampler + perkusja). Do tego didżejskie sety dokładają Kixnare, Buszkers i Groh.

✔ Dwa koncerty, 3 sety didżejskie. Nie ma lipy. ✔

Więcej o artystach:
✫ KIXNARE – pochodzący z Częstochowy, a obecnie urzędujący w Krakowie producent i DJ. Jego hip-hopowe korzenie stały się podłożem do muzycznej ewolucji, co sprawiło że inspiruje go dziś niemalże każda wartościowa muzyka. Współpracował z wieloma mniej lub bardziej znanymi postaciami polskiej sceny hiphopowej, jednak dopiero projekt o nazwie „Class of 90’s” wydany w 2007 roku ugruntował jego pozycje na liście najbardziej kreatywnych producentów w Polsce. Od tego czasu dzielnie rozwija swoje producenckie umiejętności eksperymentując coraz częściej z elektroniką. „Digital Garden” to jego kolejne autorskie dzieło, które wydane zostało w końcu 2010 roku na CD oraz podwójnym winylu przy współpracy z U Know Me Records. W 2013 roku nakładem tej samej wytwórni ukazał się jego drugi album „Red”, na którym znalazł się największy do tej pory hit Kixa – „Gucci Dough”. Na drugą połowę 2014 roku Kixnare zapowiada swój trzeci album dla UKM.

✫ MR KRIME – absolwent RBMA 2000, grywa już od 1994 roku, znany jest głównie z wielu udanych mixtape’ów, takich jak „Krime Story” czy „Music For Night People” nagranych wspólnie z Danielem Drumzem. Tym razem powraca ze swoją EPką, gdzie po raz kolejny pokazuje swoje fascynacje funkową rytmiką i syntezatorami. W jednym z utworów gościnnie wystąpił znany ze wcześniejszej współpracy z Sonar Soulem czy VooVoo – pochodzący z Chicago raper Squair Blaq. Obok czterech oryginalnych utworów pojawił się także remix szwedzkiego tuza OPOLOPO (autora choćby remixu „1960 what?” Gregory Portera – zdobywcy Grammy w 2014).

✫ SONAR SOUL – Pochodzący z warszawskiej Pragi producent i DJ zadebiutował w 2001 płytą Namaste „Lot 76”, dzięki której miał okazję wystąpić w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Współtwórca wielu projektów muzycznych jak Namaste Soundsystem, Jazzavie, Confashion Orchestra czy Basalias (wespół z Wojtkiem Urbańskim i Teielte). Jako Sonar Soul w wytwórniach Funky Mamas & Papas i Razmatazz, będącymi siostrzanymi labelami U Know Me Records, wydał dwa single: winyl – Feelosophy oraz digital – Adore, na który remiksy stworzyli czołowi producenci polskiej sceny elektronicznej. Wraz z pochodzącym z Chicago MC Sir Sqair Blaq nagrał epkę której fragmenty zagościły na falach audycji Kosmos w Radio Roxy i Klubowe Granie w Radio Pin. Członek kolektywu dj’sko/producenckiego Junoumi Crew. Jako DJ grał w większości znaczących klubów w Polsce. Rezydował m.in w takich klubach jak Foksal 19, Iguana, The Eve, Confashion. Grał w takich klubach jak: Powiekszenie, Plac Zabaw, BarKa, Cud nad Wisłą, 1500, Platinium, Regeneracja, Balsam, Huśtawka (W-wa), 8 bitow, Opcja, Czytelnia (Poznań), Puzzle (Wrocław), Czekolada, Versalka (Sopot). W 2012 wraz z repezentacją U Know Me Records zagrał na Heineken Open’er Music Festiwal 2012.