Recondite w Prozaku

Recondite w Prozaku

Data:
25 Styczeń 2014
start 22:00
Cena: 20/25 pln
Facebook Event

Miejsce:
Prozak 2.0
Kraków
Plac Dominikański 6
Poland

Zagrają:
Anja Kraft, Błażej Malinowski, GANG$STEPPAZ, Meg Cocaine, Partizans Crew, Recondite, Robert Kania, Sylwia

25 stycznia w krakowskim klubie Prozak 2.0 wystąpi Recondite — gość, który w bardzo szybkim tempie znalazł się na 10-tym miejscu najlepszych live’ów 2013 roku według Resident Advisor. Trudno się temu dziwić — „Hinterland to jedna z najbardziej urokliwych płyt tego roku. Dlatego, kiedy album się kończy, niemal odruchowy włączamy go na nowo.” (Paweł Gzyl, NowaMuzyka)


Recondite

Ghostly International / Hotflush Recordings / Plangent Records | DE

Recondite czyli Lorenz Brunner zadebiutował dwa lata temu serią winylowych dwunastocalówek pod tytułem „Plangent”, publikowanych przez jego własną wytwórnię, działającą pod taką samą nazwą. Świat odkrył go jednak dopiero w zeszłym roku, dzięki wydanemu przez działającą w Los Angeles firmę Absurd albumowi „On Acid”. Wszystkich zachwyciło zupełnie odmienne podejście do brzmień generowanych na Rolandzie TB-303, dzięki któremu okazało się, że równie dobrze pasują one do głębokiej i nastrojowej muzyki.

Od tamtego czasu twórczością berlińskiego producenta zainteresowały się bardziej znane tłocznie. Dziś Brunner ma już na swym koncie nagrania dla Dystopian, Hotflush i Ghostly International. Dla tej ostatniej młody artysta zrealizował również materiał na swój drugi album – “Hinterland”. Znajdujące się na nim utwory zainspirował zmieniający się podczas kolejnych pór roku sielski krajobraz rodzinnej krainy twórcy — Dolnej Bawarii.

„Hinterland” to jedna z najbardziej urokliwych płyt tego roku. Właściwie szkoda, że trwa ona niewiele ponad trzy kwadranse. Brunner przykroił jednak swe utworu do rozmiarów kruchych miniatur — co idealnie pasuje do tworzących je stonowanych dźwięków. Dlatego, kiedy album się kończy, niemal odruchowy włączamy go na nowo. Bo chciałoby się, aby tworzony przez zawartą na nim eteryczną muzykę ulotny nastrój trwał i trwał.

— Support :
Blazej Malinowski — Funfte StrasseSilent Season
Sylwia — SentelKraken Bass-Ment
Anja Kraft — Luzztro
Meg Cocaine — Prozak 2.0
Robert Kania — Deep Impact KrakówNYP™

— Poziom -1 :
GANG$TEPPAZ — Metod, Vanatoski
Partizans Crew — Impolite