Vatican Vibes

Vatican Vibes

Data:
4 kwiecień 2014
start 22:00
Cena: tba pln
Facebook Event

Miejsce:
Brzozowa 37
Warszawa
Brzozowa 37
Poland

Zagrają:
Dj Alonzo, DJ Earl, DJ Smakowita Pajda, Musley, Paide

Zapraszamy na czwartą imprezę z cyklu Vatican Vibes. Po dźwiękach Los Angeles, Nowego Jorku i Berlina nadszedł czas na brzmienie typowe dla Chicago.

Juke house (i towarzyszący mu taniec footwork, terminy stosuje się często zamiennie) zaczął się formować już pod koniec lat 80., by w ostatnim pięcioleciu podbić międzynarodowe listy przebojów, blogi i festiwale muzyczne. Za narodziny juke house’u uważa się wczesne produkcje RP Boo bądź DJ Gantmana dla kultowego labelu Dance Mania. Juke jest pochodną ghetto house’u, nosi więc podobne cechy szczególne: niskobudżetowa produkcja, wykorzystanie dźwieków Rolanda 808 i 909, sample wokalne – zwykle nacechowane seksualnie. Wulgarne repetycje są tutaj podkręcone do tempa 160 BPM, co z synkopowanymi uderzeniami maszyn perkusyjnych powoduje prawdziwe szaleństwo na parkiecie.

Z dumą prezentujemy naszego gościa:

☛ DJ EARL (TEKLIFE/Moveltraxx/Chicago)

Earl to najmłodszy bodaj członek kolektywu TEKLIFE, znanego w kraju głównie za pośrednictwem fenomenalnych występów DJ Rashada & DJ Spinna. Zaledwie 22-letni Earl wydał już trzy albumy (własnym sumptem) oraz dwie EPki – kolejno w Lil Pitch i Moveltraxx. Podobnie jak RP Boo, zaczynał swoją przygodę od tańca, później w 2008 roku poznał Rashada i Spinna. Zaczął tworzyć własne utwory, inspirując się nie tylko Traxmanem, ale również hip-hopowymi producentami jak J-Dilla czy Timbaland. DJ Earl reprezentuje nową generację chicagowskiego footworku, sampluje jazz, funk, pop i hip-hop, po czym zatapia to wszystko w charakterystycznych snare’ach i ciężkim subbassie.

☛ Paide (Polish Juke/Wrocław)

DJ, recenzent muzyczny, aktywny działacz wrocławskiego radia internetowego radio-alternator.com, w ostatnim czasie równie intensywnie zaangażowany w projekt Polish Juke – inicjatywę promującą polskich producentów zainspirowanych footwork/juke z Chicago. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, jersey club, trapu, ale
przede wszystkim footwork i juke.

☛ Musley (Polish Juke/Wrocław)

Musley to rzeszowski producent i dj specjalizujący się w ciężkich wałkach inspirowanych Rolandem 808. Poza gatunkami takimi jak juke nie pogardzi skocznym future garage czy halfstepowym drum and bassem. Jego kawałki znalazły się na kompilacjach World Wide Juke, Lowfreq Poland vol. 3., Music of the Future vol. 1 i Juke World Order vol. 1.

☛ DJ Alonzo (Lineout.pl/Warszawa)

Redaktor Lineout.pl, dziennikarz i promotor, współpracuje z magazynami VICE, Decoder Mag i Resident Advisor, współorganizuje z Jakubem Mihilewiczem Targi Niezależnych Wytwórni; w swoich setach stawia na eksperymentalny house i techno z wycieczkami w stronę najróżniejszych mikrogatunków.

☛ DJ Smakowita Pajda (Lineout.pl/Ślůnsk)

Człowiek-smalec: tłusty i zwierzęcy, ale pożywny i tani. Wśród przyjaciół słynie z nietypowego zapachu. Wytaczając nową jakość na rodzimej scenie klubowej, zdecydował się nie podpisywać umowy patronackiej z żadnym producentem alkoholu – zamiast tego wybrał produkty garmażeryjne.