Beatbox Session 2011

plakat - Beatbox Session 2011Beatbox Session 2011 to projekt kulturalny, którego celem jest prezentacja nowych kierunków rozwoju beatboxu oraz jego powiązań z muzyką elektroniczną, a dokładniej z drum’n’bassem. W ramach tego projektu odbywają się: beatboxowe jam sessions na ulicach warszawskiej Pragi (w tym roku przy CH Warszawa Wileńska), warsztaty beatboxowe w Domu Kultury Praga prowadzone przez ALIENDEE oraz drum’n’bassowa impreza finałowa. Podczas imprezy usłyszycie drum’n’bass w wykonaniu rodzimych Djów, zobaczycie beatboxerów walczących o 4000 zł, poznacie umiejętności ALIENDEE i posłuchacie klimatycznego, drum’n’bassowego setu FANU.
Wstęp na wszystkie wydarzenia Beatbox Session 2011 jest darmowy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego pt. „Głęboko z gardła” o warszawskim beatboxie, stworzonego i wydanego przez Stowarzyszenie 16 Wersów.

Finał piątej edycji Beatbox Session odbędzie się w nowym klubie przy ul. Inżynierskiej 3 – Jedyne Wyjście.  Jak co roku zaprezentowany zostanie drum’n’bass i beatbox na najwyższym poziomie. Imprezę rozpocznie bitwa beatboxowa z rekordową w Polsce nagrodą – 4000 zł. Po bitwie wystąpi ALIENDEE – oldskulowy beatboxer z Rzymu, który ma na swoim koncie m.in. współpracę z DJ Qbertem.

AlienDee
Po części beatboxowej, w klubie całkowicie zapanuje drum’n’bass. Punktem kulminacyjnym będzie występ FANU – fińskiego mistrza klimatycznego drum’n’bassu. Jego muzyka jest trudna do klasyfikacji, lecz słychać w niej inspiracje drumfunkiem, jungle, jazzem i muzyką akustyczną. Możecie go znać nie tylko z rekordowo długiego albumu „Daylightless„, ale i współpracy ze świetnym basistą jazzowym Billem Laswellem. Fanu zapowiedział, że zagra set w klimacie swoich produkcji, dorzucając kilka niepublikowanych numerów. Tego wieczoru usłyszycie również rodzimych Djów: HARLANDA, KWAZARA, ANTA i PAWLAKA.

28 maja 2011

start: 21.00

Klub Jedyne Wyjście
ul. Inżynierska 3
Warszawa

wejście darmowe

FANU (Finlandia, Lightless Rec) (http://www.fanumusic.com)

ALIENDEE – beatbox showcase (Włochy)

HARLAND (http://soundcloud.com/harland)

KWAZAR (http://soundcloud.com/kwazar)

PAWLAK (http://soundcloud.com/pawlak-1/tracks)

ANT (http://soundcloud.com/lant/tracks)