MustNotSleep Stage @ Jedyne Wyjście

Mustnotsleep Stage powraca po ponad półrocznej przerwie. Szukanie nowego miejsca na tę imprezę zajęło nam o wiele więcej czasu niż się spodziewaliśmy, ale w końcu możemy wrócić do Warszawy z comiesięczną imprezą, na której będziemy mogli przedstawiać najciekawszych wg. nas DJów i producentów w Polsce.

A będziecie mogli nas spotkać i usłyszeć w nowym klubie na Pradze Jedyne Wyjście (http://www.facebook.com/jedynewyjscie)

Na pierwszy ogień mamy dla was nie lada gratkę:

Rhythm Baboon (Concrete Cut / BassXperimental / Beat Bandith)

Mieszkający w Gdańsku , producent i DJ . Na co dzień, graphic designer współtworzący graficzny tandem DICETWICE. Za deckami rozrabia już ponad 10 lat i cały czas jest mocno wkręcony w tę zajawkę. ( Występował wcześniej pod pseudonimem Simc! ) Winylowy fetyszysta, dumnie grający tylko z czarnych krążków. W maju tego roku, nakładem Concrete Cut zadebiutował świetnie przyjętą EP’ką “Jambah Bongo Dub”, zawierającą cztery utwory, będące oryginalnym spojrzeniem artysty na eksperymentalno basową stronę muzyki elektronicznej.. Słychać tutaj juke’owe i dubowe patenty, dubstepowe i garażowe struktury – scementowane atmosferą dub-techno z plemienną rytmiką oplecioną solidnym subbasem. Warto wspomnieć, że o EP’ce Baboona pisały takie magazyny jak np. XLR8R, PALM OUT SOUNDS, francuski JAIME LE DUBSTEP czy nawet australijski CYCLIC DEFROST i wiele innych, włączając w to czołowe rodzime blogi i serwisy muzyczne (niezal codzienny, era music garden , porcys, line-out and more ) W swoim dorobku oficjalnych rylisów ma również remiks dla Lower Entrance’a wydany przez U Know Me Rec., a także wydany przez Mad-Hop (na składance Mad-Hop vol.2 ) kawałek „Dibrughar”. Przez ostatni rok miał przyjemność zagrać obok takich znakomitości jak: Seiji, Shackleton, Pariah, Synkro, Soltude, DJG

music:
deep x dubby x future x garage x bass x dubtechno

http://soundcloud.com/rhythmbaboon
http://www.concretecut.pl/
http://www.xlr8r.com/mp3/2011/05/hunting-bushman
http://www.cyclicdefrost.com/blog/2011/05/12/rhythm-baboon-%E2%80%93-jambah-bongo-dub-ep-concrete-cut/
http://www.behance.net/dicetwice

Fau&Deam

Fau&Deam (Mateusz Szmigiero i Michał Lewicki, znany także jako Maed) zaprezentują swój pierwszy wspólny projekt „Life Act EP”. Future garage, post-dubstep, techno, idm, a nawet (nieuniknione) inspiracje hip-hopem – to wszystko tworzy styl, jaki udało im się uzyskać na ich pierwszej, wspólnej epce. Muzyka klubowa, której z powodzeniem można słuchać w domu, muzyka, do której można tańczyć, chodzić, leżeć, spać. To po prostu „Life Act” – 6 numerów, powstałych podczas spontanicznych live sesji. Materiał ten jest zupełnie świeży, nie został jeszcze wydany (ba, nawet poszukiwania wydawcy jeszcze się nie rozpoczęły), ale Fau&Deam nie chcą już dłużej ukrywać go przed światem, więc zagrają go na najbliższym Mustnotsleep Stage, urozmaicając epkę innymi live actowymi numerami.

MUSTNOTSLEEP (Fau & Kacper P)

http://soundcloud.com/mustnotsleep
http://www.facebook.com/mustnotsleepdjs
http://www.mixcloud.com/kacperp/

Do niedawna polsko-szwedzki kolektyw dj’ski, teraz po pożegnaniu Stellana, który wrócił do Szwecji, pozostaje rodzimy: fau i kacper p. Grają dubstep, elektro, techno – jak najszerzej pojęta elektronika, lecz nie tylko.

Fau – dj i producent, jego środowiskiem naturalnym są głębokie basy, wszelkiego rodzaju kliknięcia, stukania i inne bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Choć jego korzenie sięgają abstract rapu i trip hopu dziś w swoich setach łączy dubstep, minimal, idm, ambient i wszystko co połamane, zglitchowane i niezupełnie normalne. Na codzień możecie usłyszeć go w kolektywie Mustnotsleep i projekcie Fau&Deam. Jego produkcje do tej pory wydane zostały przez Subtopia Records i Apparition Records.

Kacper P – od początku twierdził, że nie lubi dubstepu. mimo to gra od trzech lat wraz z fauem zawsze najbardziej hardkorowe przykłady wooble’i. ostatnio jednak częściej usłyszycie uk funky czy future garage wymieszany z radiohead i wszystkimi zespołami na których się wychował. pomysłodawca i organizator Totalnej Rozwałki, która była jedną z największych nielegalnych polskich imprez ostatnich lat. jest tą najbardziej komercyjną częścią składu, ale dobrze mu z tym.