MCQ – Whispering Sky

MCQ - Whispering Sky

W pierwszej połowie czerwca tego roku, jako druga pozycja w katalogu Razzmatazz Records, ukaże się EP-ka płockiego producenta i dj-a MCQ pt. Whispering Sky. Sześć oryginalnych kompozycji, na które składa się płyta, to wypadkowa dubstepu, techno, garage i szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Ep-kę uzupełniają remixy autorstwa Teielte, Paranoise oraz BunZer0.

MCQ swoją przygodę z graniem imprez jako dj zaczynał od house’u i minimal techno. Nigdy jednak nie ograniczał się do słuchania tylko i wyłącznie elektroniki. Od wczesnych lat wychowywał się przy dźwiękach Led Zeppelin i Black Sabbath. Z wiekiem przyszedł czas na death metal, black metal i hardcore, a stamtąd do reggae i dubu było już z górki.

W roku 2004 na poważnie zajął się produkcją. Na swoim koncie ma kilka wydawnictw w klimacie minimal / tech house m.in dla hiszpańskiego Flumo oraz rodzimego Homage Records. Od 2007 r. współtworzył basowe dźwięki w projekcie Kaosbreed, na którego koncie są utwory wydane przez wytwórnie Apparition oraz Subtopia. Jesienią 2008 roku zajął się A&R w Apparition Recordings, w związku z czym wydana została pierwsza polska składanka okołodubstepowa Lowfreq Poland.

Tracklist:

  1. Cirrus Race
  2. Katia
  3. Be Here
  4. Roofs Of Jerusalem
  5. 1920
  6. Cirrus Race (BunZer0 Remix)
  7. Be Here (Paranoise Remix)
  8. Roofs Of Jerusalem (Teielte Remix)

Whispering Sky EP by MCQ