Envee przerabia Łonę

Envee przerabia Łonę

Jeden z najbardziej cenionych w Polsce producentów (nagrań m.in. Marysi Peszek, zespołu Pink Freud) oraz współtwórca kolektywu Niewinni CzarodziejeEnvee – stworzył remiks najnowszego nagrania Łony“Nie pytaj nas”.

Envee

– Pewnego dnia Andrzej “Webber” Mikosz (producent płyt Łony) zadzwonił do mnie i zapytał się, czy nie jestem czasem zainteresowany stworzeniem przeróbki “Nie pytaj nas”. A tak się złożyło, że byłem bardzo podekscytowany tą kompozycją: jej aranżacją, tym wibrującym basem. Ochoczo zabrałem się więc do roboty – opowiada Maciej “Envee” Goliński.

Prace nad tą przeróbką zaczęły się mniej więcej miesiąc temu. Przebiegały w dwóch miejscach: w Krakowie oraz Warszawie. Chociaż ostateczny remiks “Nie pytaj nas” powstał w stołecznym studiu Envee’go. I to w przeciągu jednej nocy.

– Kilka razy podchodziłem do tego remiksu. Ale zawsze mi coś nie pasowało. Aż tu nagle w nocy z poniedziałku na wtorek, niczym grom z jasnego nieba, pojawiła się w mojej głowie koncepcja. Nad jej realizacją siedziałem do 5 nad ranem. Był to jeden z najszybciej zrobionych przeze mnie remiksów – wyznaje Envee.

Ta bassowo-industrialna przeróbka utworu “Nie pytaj nas” cieszy się sporą popularnością w sieci. W przeciągu pierwszych 24 godzin zaistnienia na SoundCloudzie została przesłuchana ponad 1500 razy.

Z przeróbką nagrania Łony można zapoznać się w tym miejscu:
Łona & Webber „nie pytaj nas” envee rmx by envee

Ponadto już jesienią ukaże się EPka Envee’go “Kai” – nakładem stołecznej wytwórni U Know Me Records. Także jesienią można spodziewać się najnowszego albumu Łony “Cztery i pół”, który jest promowany przez singiel “Nie pytaj nas”.

Niedługo będzie można usłyszeć Envee’go także w roli kompozytora. Razem ze szczecińskim muzykiem Łukaszem Górewiczem przygotowuje on projekt “In Fusion We Trust”. Będzie to koncert połączonych orkiestr kameralnych z Polski (Baltic Neopolis Orchestra) i Niemiec (Preussisches Kammerorchester Prenzlau). Wykonają one wspólnie covery znanych utworów muzyki instrumentalnej z obu krajów, jak i klubowe przeboje. Nie zabraknie także autorskiego materiału – przygotowanego specjalnie na to wydarzenie.

Koncert “In Fusion We Trust” zainauguruje 4. edycję festiwalu “Boogie Brain”.