Marcel Dettmann zapowiada drugie solowe wydawnictwo

Marcel Dettmann zapowiada drugie solowe wydawnictwo

d

Marcel Dettmann, ikona współczesnego techno powraca, zapowiadając drugi solowy album.

Minęły trzy lata od ostatniego a zarazem debiutanckiego długograja, który ukazał się w wytwórni Ostgut Ton.

Przez ten okres niemiecki producent wyprodukował kilka materiałów, które ukazały się między innymi w Ostgut Ton oraz 50 Weapons.

Pierwszy album zatytułowany po prostu 'Dettmann’ ukazał się w 2010 roku. Trudno zatem uwierzyć, że działający aktywnie jako dj od 1994 roku, dopiero po tylu latach zdecydował się na większy krok. Wiadomo jednak, że Marcel Dettmann jest przede wszystkim dj’em. W roku 2006 założył swoją wytwórnię pod nazwą ’Marcel Dettmann Records’ i od tamtego momentu zajął się również produkcją. Od czternastu lat główna postać oraz rezydent Berghain, najsłynniejszego klubu na świecie.

Urodzony w Pössneck, Dettmann w dorobku swojej wytwórni ma wydawnictwa nie tylko swoje ale również Normana Nodge’a oraz Answer Code Request.

Debiutancki album był pewną mieszanką stylistyczną, osadzoną jednak w okół głównego wątku – techno. Tym razem eksperymentów raczej nie będzie, będzie techno w najczystszej postaci przeplatane ambientową mgłą.

Konsekwentnie przy tytule nowego albumu zagości cyfra II oznaczająca w pewnym sensie kontynuację.

W utworze o nazwie ’Seduction’, gościnnie swojego głosu użyczyła Emika, zaś Rene Pawlowitz aka Shed oraz Levon Vincent kooperowali przy produkcji dwóch utworów – ’Outback i ’Aim’.

dd

Marcel Dettmann – Dettmann II 

Tracklista:

01. Arise
02. Throb
03. Ductil
04. Shiver
05. Lightworks
06. Soar
07. Outback
08. Seduction feat. Emika
09. Radar
10. Corridor
11. Stranger
12. Aim

Premiera albumu: 16.09.2013 , nakładem wytwórni Ostgut Ton.