Moderat z nowym wydawnictwem

Moderat z nowym wydawnictwem

null

Moderat czyli berlińskie trio, w którego skład wchodzą Sascha Ring (Apparat) oraz duet Modeselektor, wydają kolejną płytę. Projekt powstał w 2002 roku w wyniku czego ukazała się EP-ka Auf Kosten Gesundheit. Niestety na pierwszy longplay fani musieli czekać aż 7 lat, co było związane z nieporozumieniami na tle muzycznym. Panowie przez ten okres zajęli się swoimi produkcjami, dużo też koncertowali. Na szczęście ich drogi ponownie się zeszły, czego owocem był album wydany w 2009 roku, który ukazał się pod nazwą „Moderat”. Utwory, które znalazły się na płycie były utrzymane w klimacie minimalu i ambientu połączone z melodyjnymi wokalami Apparat’a oraz niekiedy cięższymi brzmieniami przetworzonymi przez syntezatory. Mimo, że panowie reprezentują dosyć odmienne style to po połączeniu ich pomysłów powstało coś naprawdę niezwykłego i oryginalnego, bardzo kojarzącego się właśnie z nimi.
Wreszcie po 4 latach od wydania pierwszej płyty Moderat ogłosił, że skończył pracę nad drugim albumem o nazwie „Moderat II”. Ta bardzo długo oczekiwana płyta ukaże się nakładem wytwórni Monkeytown Records. Premiera zaplanowana jest na 2 sierpnia. Singlem promującym płytę jest utwór pod nazwą „Bad Kingdom”.
Moderat będzie promował nowy krążek również w Polsce, ich koncert odbędzie się w Katowicach na sierpniowym Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

TRACKLISTA:

1. The Mark (Interlude)

2. Bad Kingdom

3. Versions

4. Let in the Light

5. Milk

6. Therapy

7. Gita

8. Clouded (Interlude)

9. Ilona

10. Damage Done

11. This Time