Trzy basy na które warto czekać

Jamie XX – Far Nearer

Jeżeli twórczość The XX, określa się czasem mianem dream popu to garage Jamiego pewnie trzeba by nazwać dream garagem. Jak przystało na 2step-po-burialu Far Nearer jest odpowiednio przestrzenny i rozmazany,  do tego Jamie dodał pierwiastek estetyki indie, z której również się  wywodzi i efekt jest piorunujący.  Far Nearer zostanie wydany nakładem wytwórni Numbers i będzie pierwszym jego solowym singlem. Jamie również pracuje nad zremixowaniem ostatniego albumu Gill Scotta-Herona.

SP:MC feat Joker D – Down

SP:MC

Usłyszany po raz pierwszy w secie Icicle’a dla Sonic Router, od razu zrobił niesamowite wrażenie. Nie da się pomylić tego kawałka z żadnym innym  – superpowolne tempo i wywołująca ciarki supergęsta atmosfera.   To nie dubstep to tripstep! Sporo osób już zachwyca się po forach,  jeden koleżka napisał o tym kawałku tak:  „what a heavenly noise, could feel it right in the bottom of my ears! „.  Zacieram ręce – do przesłuchania na majspejsie SP:MC.

Phaeleh – Cosmic Funk

Phaelah

Piękny belearyczny 2step, który mógłby trafić na składankę Cafe Del Mar. Widzę że wszystkie głowy piszące o muzyce po angielsku na ten nowy 2step mówią euforyczny 2step. Po polsku brzmi to trochę dziwnie, ale jednocześnie bardzo pasuje do charakteru tych utworów, w przeciwieństwie do prób określania tego mianem atmosferyczny. I myślę że trzeba po prostu zacząć używać tej nazwy i się po prostu przyzwyczaić do tego, że  – jak drumnbass może być atmosferyczny – to  2step może być euforyczny. Do przesłuchania na chemical-records.