Swindle z albumem dla Deep Medi

Swindle z albumem dla Deep Medi

s

Swindle, człowiek, dzięki któremu grime nadal żyje, funkcjonuje a co więcej ma się bardzo dobrze.

Pochodzący z południowego Londynu producent nie licząc jednej EP wydanej w 2011  r. w Rwina Records krąży w zasadzie pomiędzy dwiema wytwórniami.

Mowa tu oczywiście o legendarnym już labelu Deep Medi, którego przywódcą jest Mala i o Butterz Records, który jest jego macierzystym wydawcą.

Rok 2012 dla Londyńczyka był rokiem udanym. Wyprodukował w tym czasie dwie bardzo ciekawe EP’ki dla Deep Medi i wspólnie z Silkie, założycielem Butterz wypuścił w świat jedną ’12, która dla wielu jest kwintesencją nowej fali grime’u zalewającej obecnie Londyn i nie tylko. Jeśli chodzi o zeszły rok tu należało by skończyć.

Skupmy się na teraźniejszości ponieważ mamy na czym. Premiera będzie miała miejsce 16 czerwca a ukaże się oczywiście nakładem Deep Medi. Będzie to drugie LP w jego dorobku. Pierwszy długo grający album wydał pod logiem 'Swindle Production’ w 2009 roku.

Nowe dziecko, którego ojcem jest Swindle nosi nazwę ’Long Live the Jazz’. Oprócz wcześniej wydanych, dobrze znanych 'Forest Funk’, 'Do The Jazz’ i Ignition otrzymujemy dziesięć nowych kompozycji.

Sam tytuł wskazuje na mocne inspiracje szeroko pojętą muzyką jazzową. Sam materiał jest wyprodukowany w taki sposób, że znajdziemy tam mix różnych gatunków sprytnie przeplatanych ze sobą i o to właśnie chodzi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gościnnie na płycie udzielą się wokalnie Terri Walker i dobrze znany między innymi ze współpracy z Magnetic Man i Skream’em mr. Sam Fank.

Cały album do odsłuchania poniżej dzięki uprzejmości Mixmag:

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/playlists/6619049″ params=”” width=” 100%” height=”450″ iframe=”true” /]