Behind The Stage pres. DVS1

Behind The Stage pres. DVS1

Data:
18 Październik 2013
start 22:00
Cena: 20-25 pln
Facebook Event

Miejsce:
Nowa Jerozolima
Warszawa
Aleje Jerozolimskie 57
Poland

Zagrają:
Acid Jaxx, Arkady, Chrome, DVS1, Essence, Isnt, Lukyoo, Malaria, Milena Kriegs, Ninja, Room 23, Violent

Tego wieczoru zapraszamy jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci sceny techno na świecie DVS1 (Hush | Transmat | Klockworks).

Zak aka DVS1(devious one) jest jedną z najważniejszych postaci światowej sceny techno. Ten doskonały dj z doświadczeniem sięgającym dwóch dekad uwielbia poruszać parkietami całego globu, korzystając ze swojej pokaźnej (liczącej kilkanaście tysięcy) kolekcji płyt.

Zak swe pierwsze kroki jako dj stawiał we wczesnych latach 90. w Nowym Jorku, skupiając się wówczas na brzmieniu acid house. Przeprowadzka do Minneapolis w kilka lat później pokryła się z momentem, gdy w swoich setach zaczął sięgać coraz częściej do klasycznego techno. Na przestrzeni lat występy DVS1 stały się coraz bardziej zróżnicowane: czasem są szybkie i mocne, kiedy indziej głębokie i hipnotyczne, a od czasu do czasu pojawia się w nich wolne, soulowe brzmienie. Artysta opisuje graną przez siebie muzykę jako „rytmy, tekstury i barwy” o dużej zawartości emocjonalnej, bez przywiązywania szczególnej wagi do etykietek. To podejście uwidacznia się w reakcjach publiczności, która zawsze żywiołowo reaguje na jego sety.

Zak zdobył sobie olbrzymią renomę jako dj – nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Jego sety są zawsze spontaniczne, w bardzo oldschoolowym tego słowa znaczeniu: ogranicza je tylko zawartość jego case’ów z płytami, którą zmienia przed każdym kolejnym gigiem. Ten element improwizacji czyni każdą imprezę z jego udziałem unikalnym wydarzeniem, w którym publiczność odgrywa bardzo istotną rolę.

Jako producent Zak zadebiutował stosunkowo późno, za to od razu z dużą pompą. Jego pierwsze dwa wydawnictwa pojawiły się bowiem w 2009 roku, pierwsze w wytwórni Bena Klocka – Klockworks, drugie zaś w kultowym Transmat Derricka Maya. Te dwie płyty zyskały sobie uznanie wśród wielu artystów, m.in. Samuel Sessions, Luke Slater, James Ruskin, Stephan Goldman, Function, Dj Deep, Tommy Four Seven, Tamo Sumo, Martin Landsky, Efdemin, Dustin Zahn, Dario Zenker, Ryan Elliot, Insideout, Jonass Kopp, Par Grindvik, Marcel Fengler, Kevin Gormann, Tobi Neumann, Monika Kruse, Dos Santos, Kevin Saunderson, Mike Shannon, Ben Klock, Rejected, Camea.

Zak od tamtej pory ewidentnie stawia na jakość miast na ilość: jego kolejne wydawnictwa pojawiają się dość rzadko, za to za każdym razem okazują się być wyśmienite. Poza autorskimi utworami, DVS1 dostarcza również rewelacyjnych remixów – jak na razie jego interpretacjom poddane zostały utwory m.in. Terence’a Dixona, O/V/R, Niny Kraviz, Lucy czy Trus’me.