Brainwash presents: Łukasz Napora, Larix

Brainwash presents: Łukasz Napora, Larix

Data:
23 sierpień 2014
start 23:59
Cena: 20 pln
Facebook Event

Miejsce:
Luzztro
Warszawa
Al. Jerozolimskie 6
Poland

Zagrają:
Larix, Łukasz Napora, MystiQ, Skff

Klub Luzztro oraz Label Brainwash zapraszają na pozytywną mieszankę dźwięków techno, progressive, tech-house oraz minimal.

Łukasz Napora to bardzo aktywny dziennikarz muzyczny, pracujący dla różnych mediów już od ponad 10 lat. Wraz z bratem współtworzył i prowadził jedną z najważniejszych stron dla polskiej sceny elektronicznej, Soundrevolt.com, która dzięki swojej dwujęzyczności była świetnym łącznikiem między rodzimą sceną a zagranicznymi artystami i wytwórniami.

Dziś jest przede wszystkim rozpoznawany ze względu na swoją pracę przy festiwalu Audioriver. Jest odpowiedzialny za reklamę i Public Relations oraz współtworzy program tego wydarzenia. Z kolei w każdy czwartek prowadzi audycję w Czwórce Polskim Radiu, gdzie prezentuje swoją muzyczną selekcję, zaprasza gości, emituje ciekawe sety.
Lista gwiazd, z którymi przeprowadzał wywiady, zawiera zarówno takie nazwiska, jak Richie Hawtin, Hernan Cattaneo, Timo Maas, Paul Kalkbrenner, Luciano, Dubfire, James Holden, Moderat, DJ Hell, jak i Tiesto, Fedde Le Grand, Sebastian Ingrosso, Kosheen czy Groove Armada. A do tego dochodzą jeszcze Sepultura, Alice In Chains, Deftones, Rammstein, Editors, Alan Wilder, Yeasayer i White Lies.
Ta rozpiętość stylowa świetnie oddaje muzyczną wszechstronność Łukasza, który w każdej swojej działalności stara się przełamywać podziały między gatunkami. Słychać to zarówno w bardzo zróżnicowanej, debiutanckiej EP-ce „Interpol” z 2011 roku, jak i singlu z 2012 roku, który ukazał się nakładem południowo-amerykańskiej wytwórni Progrezo. Utwór „Lone Song” nie tylko łączy elektronikę z wpływami rocka, ale – przede wszystkim – pokazuje, że Łukasz również pisze teksty i śpiewa. Wydawnictwo to zostało świetnie odebrane i znalazło się wśród polecanych pozycji sklepu Beatport w kategorii Electronica.

Larix jest bez wątpienia jednym z najbardziej znaczących artystów techno. Dj, producent oraz właściciel dwóch wytwórni: Stereophonic Recordings oraz Brainwash. Na scenie już od ponad dekady. Wyrobił już swój własny charakterystyczny styl. Czerpiąc z industrialnych mrocznych nierzadko połamanych dźwięków techno Larix sprawia że jego sety są dynamiczne, spójne ale i zaskakujące. Grywał na najważniejszych wydarzeniach w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje jego set podczas festiwalu Audio City w 2013 roku gdzie występował u boku samego Xhina.
Miał również okazję wystąpić poza granicami naszego kraju, w berlińskim Tresorze – kolebce techno.
Po kilku latach grania jako dj postanowił nauczyć się produkcji własnej muzyki. Jego utwory wydane są między innymi w: Shout , Naked Lunch, ,Elektrax, Achromatiq, Phobiq, 069 Techno oraz w swojej własnej wytwórni Stereophonic Recordings.
W 2011 roku został doceniony przez Richiego Hawtina w konkursie na remix utworu Plastikmana, w którym został jednym z pięciu finalistów, a jego remix ukazał się pod szyldem M_nus.
W 2013 Larix otworzył swoja drugą wytwórnie muzyczną o nazwie Brainwash. Wydaje w niej wyłącznie swoje numery na klasycznych już płytach vinylowych. Label ten cieszy się ogromnym uznaniem a utwory grają artyści światowego techno takie jak : Truncate, Damon Wild, Sin, Giorgio Gigli, Takaaki Itoh, Alex Bau, Dj Deep, Krenzlin, Advanced Human, Etapp Kyle, Petter B, Lag, Dave Tarrida, Xhin, Kr!z, Marcel Heese, Lakker, Rismu, Jeff Rushin, A.Mochi, Eomac, Dj Skirt, Dj T.A.G., Discipline, Adriana López, Astronomical Telegram i wielu innych.