PHAT SATURDAY // RAZOR REKTA [UK] @ Alchemia Kraków

PHAT SATURDAY // RAZOR REKTA [UK] @ Alchemia Kraków

Data:
22 Grudzień 2012
start 22:00
Cena: 15 pln
Facebook Event

Miejsce:
Alchemia
Kraków
Estery 5
Poland

Zagrają:
Blackleg, Dubseed, Grabdub, Jah BAss, Razor Rekta, Ronin, Steem


PHAT SATURDAY // RAZOR REKTA [UK] @ Alchemia Kraków

HoHoHo – miejmy nadzieję, że kalendarz Majów będzie dla nas łaskawy i uda nam się jeszcze syto zabawić 22.12.2012 w krakowskiej Alchemii. A z tej okazji zaszczycą nas nie lada tuzy niskich częstotliwości i leniwego, medytacyjnego tempa! Nie owijając w bawełnę – Panie i Panowie poznajcie uczestników:

>> RAZOR REKTA [UK] /Chestplate // Anti Social Ent./

Kolega V.I.V.E.K.’a z piaskownicy. Związany z załogą pod dowództwem SILKIE’go i QUEST’a – ANTI SOCIAL ENTERTAINMENT, z którą zjeździł i wymasował większość kontynentów. Jego korzenie tkwią głęboko w muzyce garage, już w 2002 prowadził swoją autorską audycję na falach DELIGHT FM, z którą następnie można go było usłyszeć gościnnie również na falach BBC 1XTRA, RINSE FM i innych. Rezydent OUTLOOK FESTIVAL. Swoje produkcje wydaje w jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych dla rozwoju dubstepu wytwórni – CHESTPLATE, pod wodzą DJ DISTANCE. Jego numery promują i grają na żywo takie postaci jak np. MALA i YOUNGSTA.

Razor Rekta obiecał nagrać specjalny promo mix z okazji PHAT SATURDAY, zapoznacie się z nim już wkrótce

>> GRABADUB / New Bass Order // Dubside / Pzń

Pomysłodawca i głównodowodzący NEW BASS ORDER. Jako DJ jeden z pionierów polskiej sceny dubstep i jeden z najbardziej wytrwałych promotorów tej muzyki w naszym kraju. Często słyszy słowa typu: “ja w sumie nie lubię dubstepu, ale to co grasz mi się podoba”, wtedy się śmieje. Gra klasykę gatunku, głównie z winyli, posilając się zdobytymi na swojej drodze nie wydanymi nigdy i nigdzie rodzynkami, od wielu pierwszoligowych producentów.

http://soundcloud.com/grabadub
http://www.facebook.com/NewBass0rder

>> BLACKLEG / Dub Exciters // Partizans Crew / Cz-wa

Blackleg – polski producent i dj. W 1998 roku przyszła pora na drum’n’bass. Zafascynowany tym gatunkiem zaczął tworzyć pierwsze produkcje na nieśmiertelnym FastTrackerze. Jako producent starał sie rozwijać swoją pasję, w 2002 roku zgłosił się do udziału w konkursie dla producentów muzyki połamanej “Made In Poland” organizowanym przez legendarną załogę Sonic Trip. Jego utwór “Life Arena” znalazł się w finałowej dziesiątce. Rok później podczas drugiej edycji konkursu w finale znalazł sie jego “Monolith”. Utwór ten znalazł się również na oficjalnej składance “1st Selection of Made In Poland”.

Przygoda z graniem rozpoczęła się w 2002 roku kiedy to wraz z dj. Magnetic, dj. Exasperem oraz dj. Evilem zaczęli organizować w Częstochowie imprezy drum’n’bass. W roku 2004 wraz z Magnetic’em, dj. Peet’em z Łodzi oraz z mc. JBM’em założyli crew Partizans. W składzie tym grali w Krakowie, Katowicach, Tychach, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi i innych miastach. Obecnie Blackleg skupia się na produkcji, w 2007 r. zaczął tworzyć i promować dubstep, w tym gatunku dziś czuje się najlepiej. Jego utwory wychodzą nakładem kalifornijskiego labelu Subpressure oraz polskiego Apparition Rec. Od 2010 roku Blackleg reprezentuje częstochowskie crew Dub Exciters wspólnie z ICDub’em i Zrywą grywają imprezy bassowe w całej Polsce.

http://soundcloud.com/blackleg
http://www.facebook.com/dubexciters
www.facebook.com/partizanskru

>> RONIN / Radiofonia // Mental Universe / Krk

Obecnie zgłębiam nurty post-dubstepowych mutacji basowych, mocno inspirowanych house’em, techno oraz garage’em.
Dotychczas miałem przyjemność supportować m.in. Chasing Shadows, Riskotheque, L-OW, Matt Green, Cardopusher oraz zagrać m.in. w Katowicach, Tychach, Bydgoszczy, choć większość imprez zagrałem w Krakowie. Tutaj też współtworzyłem cykl cośrodowych imprez “Wednesday Dubstep Jam”, które niejako nadały tempo scenie basowej w Krakowie i nie tylko. Działam w ramach krakowskiego kolektywu basowego Mental Universe.

http://www.mixcloud.com/ronin/
www.facebook.com/xtntmusic

>> DUBSEED / Dub Temple // Dubstep Ahead! / Krk

Dubseed to dj i promotor, organizator cyklicznych imprez “Dub Temple” oraz Dubstep Ahead!, których to odbyło się już kilkadziesiąt edycji!! Od kilku lat silnie zaangażowany w krakowska scene reggae dub i dubstep, gdzie zdołał wyrobić sobie silną pozycje oraz zyskać stałą publiczność. Jak do tej pory udało mu się ściągnąc do Krakowa i gościć na swoich sesjach wielu djs/producentów i soundsystemów z zagranicy (m.in. King Shiloh, Vibronics, Dubkasm, Bush Chemists, Jah Free, Weeding Dub, Dubateers, Roots Youths, Manasseh, Imperial Sound Army. Digitron SS, Uprising Sounds, Dub Engine i innych) oraz praktycznie całą polską czołówkę artystów związanych ze sceną dub i dubstep. Od dłuższego czasu konsekwentnie rozbudowuje swój zestaw nagłośnienia – obecnie moc soundsystemu to aż 25000W RMS! dubwise no compromise! Prezentowane przez niego sety to głównie mieszanka UK dubu oraz dubstepu w medytacyjnym dubowym klimacie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. W znacznym stopniu zagłębił się również w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny.

http://www.facebook.com/dubtemplekrakow

>> JAH BASS / Nukru // 140bpm / Krk

Niepoprawny optymista i ortodoksyjny wyznawca vinylowego nośnika. Entuzjasta sążnego, mrocznego, medytacyjnego tempa 140 bpm. W swoich setach nie uznaje kompromisów regularnie łamiąc kości w takt tłustego dubstepowego bassu. Członek nieformalnej krakowskiej ekipy dubstepowej Nukru. Publikę swoją selekcją “indoktrynuje” od roku. Do tej pory miał przyjemność supprotować m.in.: Truth, Hattiego Vattiego i ekipę My Head is Dubby. Swoją selekcję prezentował m.in. w katowickim INQ oraz Poznaniu. Jest finalistą konkursu na najlepszy set organizowanego przez MHiD. Bez reszty oddany organizacji swoich cyklicznych imprez PHAT THURSDAY i PHAT SATURDAY, do udziału, w których zaprasza djs i producentów niskich częstotliwości z i spoza polski .
Od czasu do czasu prowadzi flirt z mrocznym, deepowym dnb.

http://soundcloud.com/jahbass
www.facebook.com/nukru

Visualisation & Flyer:
>> STEEM / Bethon Crew / Krk

Sztuki nie robi, jego rzemiosłem jest obraz/wizerunek, instaluje, animuje, montuje video, za dnia projektuje bardziej komercyjnie.
Od roku 2007 gdzie zaczął publicznie psuć oczy w RTG wydarzyło się sporo rzeczy z których jest bardziej dumny albo mniej znany. Wizualizował zapewne większość wydarzeń na których świetnie się bawiliście z Radikal Guru Chasing Shadows, Foreign Beggars czy Kryptic Minds. Jego warsztat to głównie 2 kolory, 2 wymiary i setki godzin wyselekcjonowanych historii, które zawsze “opowiada do muzyki”. Prywatnie wielbiciel folku i głębokich niepokojących brzmień, zakochany w “brudnej-wąskiej” scenie i oddany kulturze nocy.

http://www.youtube.com/user/0steem0?ob=0
www.be.net/steem

Wjazd: 15 PLN
Gdzie: Alchemia, Estery 5, Kraków
Start: 22.00

Powered by Dubseed Soundsytem