Bassta 2 @ Chłodna 25

Bassta 2 @ Chłodna25Jeszcze nie ucichły echa styczniowej bitwy producenckiej, a pod Chłodną25 znów zbierają się niskie częstotliwości. Miesiąc po beatowym pojedynku Teielte i DJ’a Sajko, Bassta wciąż stawia na umiejętności. Na skillsy zdolne przekraczać językowe bariery i geograficzne odległości. Na koncepcje łączące wieloletnie tradycje i futurystyczne rozwiązania. Na dziwne wersy, połamane rytmy i głęboki, ciężki bas.

„Styl, flow, oryginalność”, to zdaniem Eldoki, wyznaczniki poziomu i klasy za mikrofonem. W niezrozumiałych dla obcokrajowca numerach Pana Bormana, te właśnie elementy przykuły uwagę kanadyjskiego producenta VLoopera. Przypadkowe spotkanie w bezmiarze myspace’owych profilów, zaowocowało nagraniem epki. Abstrakcyjne teksty rapera znanego z takich projektów jak Baugan czy kIRk, znalazły dopełnienie w połamanych, rozklekotanych beatach muzyka stawianego w pierwszym szeregu glitch-hopowej sceny. Spontanicznie powstały „Dym z wysokich pięter” okazał się być pierwszą nadwiślańską produkcją nagraną w podobnej stylistyce. Koncert na Chłodnej25, będzie natomiast pierwszym występem ją promującym.

www.myspace.com/panborman
www.myspace.com/veggielooper
www.myspace.com/sziwatc

Przed i po koncercie, stery przejmą przedstawiciele szeroko pojmowanej, krajowej sceny jamajskiej. Dubowej ortodoksji najbardziej trzyma się Malik. Reprezentujący Single Dread selektor jest prawdziwym weteranem trójkolorowego środowiska. Wybrane z kilkutysięcznej winylowej kolekcji, numery reggae, ragamuffin i rub-a-dub stanowić będą idealne wprowadzenie do seta Auera. Połowa dubstepowego projektu The Lordz, łączy rootsowe sample z niskopiennym basem i połamanymi, perkusyjnymi rytmami. Ciężkiego basu i dudniących bębnów nie zabraknie też w miksie Harpera. Związany z Beats Friendly i Boogie Mafią, DJ, radiowiec i promotor w najświeższych elektronicznych nowinkach szuka toastujących wokali, dubowych przestrzeni i dancehallowej energii.

www.singledread.com
www.myspace.com/thelordzdubstep
www.soundcloud.com/harper

18.02.2011

Bassta 2

Malik vs. Auer
Pan Borman
Harper

Chłodna 25
Warszawa
Start: 21:00