en2ak – Celestial Toyroom Release Party @ Klub Puzzle

Celestial Toyroom Release Party

U Know Me Records to młoda Polska wytwórnia, która przebojem wdarła się na
playlisty DJów na całym świecie. Album Kixnare’a i EPka Daniela Drumza to
bestsellery w największych amerykańskich, europejskich i japońskich sklepach z
winylami. Kolejną płytą w katalogu UKM będzie solowy debiut En2aka, czyli pochodzącego z Wrocławia producenta współtworzącego duet Przaśnik – „w chwili obecnej jedno z ciekawszych crew djsko-producenckich w Polsce, oscylujących wokół stylistyki funk/soul/jazz”. Przaśnik nakładem wytwórni Funky Mamas and Papas wydał, entuzjastycznie przyjęte dwa winylowe single i EPkę. Gościł również na różnych zagranicznych kompilacjach (m.in. „Jazz For More” – obok The Bamboos i Ugly Duckling; „Agogo Makes The World Go Round” – obok Quantica, Mo’Horizons i Una Mas Trio). Miał okazję remixować takich artystów jak Kixnare, Dreadsquad, Igor Boxx, Rube i Mr. Confuse.

Zaszufladkować materiał z „Celestial Toyroom” to bez wątpienia zadanie niełatwe. Nie odda w pełni natury płyty ten, kto umieszczać ją będzie w jednym rzędzie z innymi produkcjami z gatunku future beats – shuffle, glitch hop, 8bit czy offbeat.

Solowy projekt En2aka to nie tylko skonstruowane zgodnie z aktualnymi światowymi trendami, energetyczne bity, to wiele wyrafinowanych muzycznych smakołyków. Zdecydowanie więcej niż niewymagający muzyczny background. Producent trzyma się raczej z dala od schematycznych podziałów perkusyjnych i nieskomplikowanych melodyjek, jego materiał ma zdecydowanie charakter ornamentalny.

Album „Celestial Toyroom” to niesamowita wyprawa w głąb kosmicznych dźwięków, a
wsparcie muzyczne od Mr.Krime’a, Monosylabikk’a, Seb’a Zillner’a czy Envee’go potwierdza jego wysoką klasę.

3 czerwca 2011

zagrają:

En2ak – live act
Bontone – live act
Niewinni Czarodzieje (Envee, Maceo) – CTRP special performance
Night Marks Electric Trio – live performance
Przaśnik – dj set
Icyd – vj

Klub Puzzle

Przejście Garncaskie 2 / 2 piętro
Wrocław

tax: 10 zł