Kolejne gwiazdy festiwalu Sonar 2011

Sonar 2011

Ogłoszono kolejnych, potwierdzonych artystów na jeden z najciekawszych europejskich festiwali, który odbywa się (od 1994 roku) w słonecznej Barcelonie. Co roku, w połowie czerwca, w to urokliwe miejsce zjeżdżają się wszyscy fanatycy elektronicznej muzyki klubowej aby przez 3 dni uczestniczyć w warsztatach, pokazach i prezentacjach, a wieczorowa porą oddać się zabawie na imprezach z największymi gwiazdami, które na kilku scenach prezentują to co w muzyce najświeższego.

Tak samo jak w latach poprzednich Sonar miażdży swoim lineup’em. Potwierdzonymi artystami na ten rok są miedzy innymi Four Tet, których album There Is Love In You został określony jako jeden z najlepszych materiałów 2010 roku. Obok Four Tet na Sonar 2011 by Day stanie Ghotspoet, o którym pisalismy niedawno. Podczas nocnych imprez nie zabraknie namiotów przygotowanych przez takie wytwornie płytowe jak Numbers czy Night Slugz, na których zagrają Deadboy, Jackmaster, Jessie Ware, Lory D, Redinho, Spencer czy Egyptrixx, L-Vis 1990 b2b Bok Bok.

W piątkowa noc BBC Radio 1 na jednej ze scen, wystawia swoich reprezentantów w postaci nienawidzonej przez wszystkich brytyjskiej gwiazdy Katy B znanej miedzy innymi z Red Bull Music Academy. Obok Kejti na scenie BBC wystąpią Ramadanman aka Pearson Sound, Anie Mac, Benji B, Toddla T czy Redlight wraz z Ms. Dynamite & Dread MC.

To zaledwie garstka artystów którzy wystąpią na Sonar 2011. Aby zachęcić Was do szerszego zapoznania się z programem dodamy, że oprócz wyżej wymienionych wystąpią: Underworld, Aphex Twin, Magnetic Man, Dizzee Rascal, Buraka Som Sistema, ShackletonHype Williams, Actress, Scuba, Africa Hitech, Mary Anne Hobbs, oOoOO, The Gaslamp Killer, Poirier feat. Boogat, Zinc.

To tylko niewielka część tego co można usłyszeć w głównym ośrodku Katalonii – Barcelonie w dniach 16-19 czerwca 2011

Pełna listę artystów możecie zobaczyć tutaj – Sonar 2011

Sonar 2011

Bilety na Sonar 2011 możecie kupić bezpośrednio na stronie internetowej festiwalu. Ceny kształtują się od 165 euro za możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach w dzień i w nocy. Dla osób zainteresowanych poszczególnymi imprezami w dzień/nocy pozostają bilety w cenie 45/65 euro.

Sonar 2011

Oprócz Sonar Festiwal’u w tym samym czasie odbywa się sporo darmowych imprez na które można dostać się wysyłając swoje nazwisko na listę gości lub dodając się na wydarzenie poprzez Facebook. Zainteresowanych odsyłamy na serwis Resident Advisor oraz Facebooka